Blat kamienny – dobierz idealnie do swojej kuchni

blaty kamienne

Zaprojektowanie idealnej kuchni, wcale nie jest takie proste. Wymaga to nie tylko stworzenia odpowiedniego projektu, ale też doboru odpowiednich materiałów, z których będą wykonane np. meble kuchenne. Jednym z najczęściej stosowanych elementów, jeśli chodzi o wyposażenie nowoczesnej kuchni, są blaty kamienne. Jak jednak wybrać je, aby idealnie komponowały się z designem całego pomieszczenia? Na co zwrócić szczególną uwagę, kiedy wybieramy blaty kamienne? Sprawdźmy.

Dobierz odpowiedni kolor blatu.

Podstawą jeśli chodzi o urządzenie idealnej kuchni, jest określenie tego, w jakiej powinna być ona kolorystyce. Możemy zdecydować sie na kuchnie jasną, np. urządzoną w stylu glamour, jak również wybrać kuchnię urządzoną w stylu skandynawskim. Istnieje też szereg innych stylów, które świetnie sprawdzą się jeśli chodzi o aranżację kuchni, jednakże te dwa z wymienionych wyżej, pozwalają na zamontowanie w niej blatów kamiennych. To, w jakim kolorze będą te blaty oraz całe pomieszczenie zależy przede wszystkim od jego wielkości. Istotne będzie także to, czy nasza kuchnia jest widna, czy też nie. Co do zasady, mniejsze kuchnie w których ilość światła jest mniejsza, powinny być urządzone w jasnej kolorystyce. Z kolei przy większych powierzchniach, możemy zdecydować się na mocniejszy kolor, a nawet bawić się kontrastami.

Czy kamień pasuje do drewna?

Bardzo często jest tak, że blaty kuchenne wykonywane są z tego samego materiału co np. szafki. Nie jest to jednak regułą. Doskonałym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku kuchni urządzonej w stylu glamour, jest połączenie ze sobą różnych materiałów- w tym przypadku kamienia i drewna. Co więcej, jeśli nasza kuchnia jest duża i przestronna oraz widna, możemy połączyć jasne kamienne blaty z szafkami w ciemniejszy kolorze. Z pewnością uzyskany efekt sprawi, że z przyjemnością będziemy spędzać czas w kuchni, razem z naszą rodziną czy przyjaciółmi. Możemy też zdecydować się na rozwiązanie monochromatyczne, które zakłada, że zarówno meble kuchenne jak i blaty są w podobnym odcieniu.