Chcesz podjąć pracę w MLM?

Marketing wielopoziomowy znany także jako Multi Level Marketing lub network marketing, jest względnie nową, ale najprężniej rozwijającą się formą wymiany towarowej spośród wszystkich. W Polsce system MLM jest jeszcze mało znany, jednak na jego wprowadzenie decyduje się coraz większa ilość firm działających w największych miastach w kraju. Spośród rozlicznych dziedzin marketingu marketing wielopoziomowy wyróżnia się mechanizmem promowania produktów i usług. Jego idea polega na wypłacie wynagrodzeń dla dystrybutorom, czyli osobom ponoszącym odpowiedzialność za doręczenie produktu do finalnego klienta. Dystrybucja produktu odbywa się jednak z wyłączeniem tradycyjnej sieci hurtowni i punktów detalicznych, gdyż produkt dostarczany jest klientowi bezpośrednio przez producenta bądź jego przedstawiciela. Producent zamiast inwestować w drogie reklamy telewizyjne, radiowe czy prasowe, może przeznaczyć te pieniądze na prowizje dla współpracowników i dystrybutorów. Dzięki jasnemu schematowi wynagrodzeń przedstawiciele reprezentujący firmę mają większą motywację do działania i spore obroty, którymi nie muszą się dzielić z żadnymi pośrednikami.

Spontaniczny wzrost zainteresowania marketing wielopoziomowy zawdzięcza przekazywaniu sobie informacji przez coraz większą grupę ukontententowanych klientów. Dzięki temu kolejni zainteresowani mają coraz większe zaufanie do danego przedsiębiorstwa i jego produktów. Przeważnie przedsiębiorstwo prowadzące biznes MLM posiada bazę aktywnych klientów. Każdy z nich w miarę wzrostu ilości zakupionych produktów, wypracowuje coraz większe prowizje. Trzeba zwrócić uwagę, że nie istnieje ograniczenie co do wysokości tej prowizji. Zadowoleni klienci polecają daną markę swoim przyjaciołom i w ten sposób tworzy się siatka klientów, którzy z upływem czasu zostają aktywnymi przedstawicielami handlowymi firmy. Jeśli praca w MLM ma przynosić duże pieniądze to zasadniczą rzeczą jest rozszerzanie sieci dystrybucyjnej. To w jej budowie znajduje się klucz do osiągania znacznych dochodów. Ponadto network marketing daje możliwość zarabiania pieniędzy nie tylko producentowi czy usługodawcy, ale także innym ludziom, którzy zechcą mieć etat przedstawiciela handlowego. W konwencjonalnym handlu za sprzedaż i promocje są odpowiedzialne punkty handlowe, sklepy bądź różni profesjonaliści od marketingu. W MLM te elementy nie biorą udziału w dystrybucji dlatego liderzy, którzy stworzyli sprawnie funkcjonującą sieć dystrybucyjną, otrzymują współmierne do wysokości zamówień wynagrodzenie. Mówiąc prościej, każdy klient polecony przez przedstawiciela handlowego lub kogoś z utworzonej przez niego sieci dystrybutorów, przynoszą mu zysk. Otrzymuje on prowizję nie tylko od towarów sprzedanych przez siebie, ale od wszystkich zakupów w całej grupie. Wielkość uzyskanych zarobków jest więc nieograniczona.

Liderzy pełnią tu właściwie nadrzędną rolę, gdyż rozmiar zbudowanej przez nich sieci i poziom ich zaangażowania przekłada się na realny poziom dochodu w firmie. Jeśli sieć zbudowana przez lidera posiada równomierne obroty, uzyskuje on tak zwany dochód pasywny. Znaczy to, że za raz zbudowaną strukturę otrzymuje comiesięczne wynagrodzenie wypracowane przez własną sieć. To właśnie chęć wypracowania dochodu pasywnego jest impulsem dla wielu osób, które mają w planach rozpocząć działalność w MLM. Z pewnością chętnych byłoby znacznie więcej, ale marketing sieciowy jest mało znanym określeniem, nie wspominając już o jego idei. Przyczyną takiej sytuacji jest brak informacji na ten temat. NIewiele mówi się o tym w mediach, nie poświęca się temu programów telewizyjnych ani audycji radiowych. Oprócz tego dość trudno jest gołym okiem uchwycić możliwości płynące z MLM, a mylne opinie funkcjonujące w społeczeństwie na temat tej formy dystrybucji negatywnie wpływają na jej skuteczność. Opinie o MLM są rozmaite i w ogromnej mierze zależą od prywatnych doświadczeń konkretnych osób. Najbardziej destruktywną dla marketingu wielopoziomowego opinią, wynikającą przeważnie z niewiedzy, jest oskarżenie, że działają w formie piramid finansowych. Działalność MLM polega przede wszystkim na przekazywaniu faktycznego produktu od producenta do klienta. Nierzadko zdarza się , że duża grupa osób sprzedaje małe ilości lub kupuje konkretny produkt tylko na własny użytek. Wynagrodzenia wiążą się ze sprzedażą tego produktu. Natomiast piramida finansowa, to system wzorowany na network marketingu. Zysk przez nią uzyskiwany nie bierze się ze sprzedaży, ale z wpłat wpisowego, odprowadzanych przez członków dołączających do struktury. Zyski osiągają tu tylko osoby będące najwyżej w hierarchii czyli te, które dołączyły na samym początku powstania piramidy finansowej. Nie ma tu faktycznego produktu, który finalnie dociera do klienta indywidualnego.
Wokół MLM narosło wiele mitów. Ludzie związani z tą branżą często opisują ją jako wspaniały twór biznesu i sposób na posiadanie dużych i łatwych pieniędzy. Wizja ta często kusi ludzi mało ambitnych i biernych . Osoby takie natychmiast rozczarowują się i dają za wygraną. Trzeba pamiętać, że branża MLM nie różni się pod względem nakładów pracy od każdej innej działalności gospodarczej. Są osoby, które dobrze sobie radzą i zarabiają duże pieniądze, ale są też tacy, którzy pomimo wysiłków wypracowują niewielkie zyski. Jest to zwykła działalność gospodarcza bazująca na dobrym systemie bezpośredniej sprzedaży produktów. Jak w każdej działalności tak i tutaj trzeba włożyć mnóstwo pracy i mieć choć odrobinę szczęścia. W branży tej działa efektywnie duża ilość firm. Sprzedawane jest wszystko począwszy od środków czystości i kosmetyków, a skończywszy na żywności.
Bez względu na podzielone zdania, dla dystrybutorów jest to całkiem dobry sposób na zasilenie domowego budżetu.

Chcesz wiedzieć więcej: system-mlm.pl/fm-group-polska-opinie/