Chcesz sprowadzić ciało bliskiej osoby z zagranicy?

Bardzo dużo osób z różnych krajów nieustannie wyjeżdża za granicę. Taka migracja ma niewątpliwie najróżniejsze przyczyny. Chcą na przykład zarobić na wymarzony dom, kiedy to w Polsce musieliby odkładać na to przez 30 lat. Rynek otwiera bowiem przed nimi nowe możliwości. W dodatku z roku na rok systematycznie powiększa się ich liczba i nie planują oni nawet powracać do kraju.
Jeszcze paręnaście lat temu często było słychać stwierdzenie, że wyjeżdżają oni „ za chlebem”. Obecnie jednak czasy emigracji zarobkowej już się niewątpliwie skończyły. Bardzo dużo osób otrzymuje odpowiednią pracę w rodzimym kraju, a w konsekwencji tego emigracja ma zupełnie inne podłoże. Okazuje się bowiem, że ludzie, którzy mieszkają już dość długo w innym kraju, zaczynają ściągać tam swoje rodziny. Puszczają tam dzieci do szkoły i nawet nie myślą o powrocie.
Jednak migracja to niestety nie tylko same korzyści. Musimy bowiem liczyć się również z negatywną jej stroną. Co w sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich poniesie śmierć poza granicami naszego kraju? Gdy wszystko się układa nie myślimy nawet o takich rzeczach. Mają miejsce jednak przeróżne wypadki, a poza tym niektórzy mieszkają tam już naprawdę długo…
Z najróżniejszych danych wynika niestety, że wzrasta ilość ludzi, którzy w ostatnim czasie umierają poza granicami swoich rodzimych krajów. Jak przetransportować wtedy ciało do Polski? Tym bardziej, że w takiej sytuacji musimy działać naprawdę szybko. Jeszcze kilkanaście lat temu takie przypadki zdarzały się naprawdę rzadko. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W dodatku Polacy zazwyczaj decydują się na przewiezienie ciała do Polski. Nawet jeśli myślą o kremacji, ma ona miejsce dopiero na terytorium kraju. Dzięki temu rodzina ma chociaż szansę pożegnać się ze zmarłym.
Istnieje na szczęście bardzo dużo firm zewnętrznych, które zajmują się sprowadzaniem ciała z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Mamy więc możliwość skorzystania z ich usług i przy zaistniałej tragedii nie martwić się dodatkowo o sprawy urzędowe.
Przy dużej ilości tego rodzaju zakładów jak wybrać tę najbardziej profesjonalną firmę? Długoletnie doświadczenie w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych posiada przedsiębiorstwo CHARON Usługi Pogrzebowe. Spowodowało to, że posiada wielu partnerów na całym świecie. Dzięki temu jest w stanie szybko i sprawnie załatwić wszelką dokumentację niezbędną, by sprowadzić ciało do Polski. Zwracają także uwagę na jeszcze inne istotne rzeczy. Dowiadują się między innymi jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły.
Jeśli spotkała Was taka tragedia i ktoś z Waszych bliskich poniósł śmierć poza granicami naszego kraju nie przejmujcie się o wszelkie formalności. Oddajcie to w ręce sprawdzonej firmy, która profesjonalnie i z należytym szacunkiem sprowadzi ciało do Polski. Skontaktujcie się w tym celu z firmą Centrum Pogrzebowe Charon. Pracujący tam wykwalifikowani profesjonaliści pomogą Wam przebrnąć przez wszystkie formalności w tym jakże trudnym dla Was czasie. Niezależnie czy będzie to sprowadzenie zwłok z Danii, Szwecji czy Norwegii.