Czym są paski wybielające – sprawdź sam, dlaczego warto je stosować!

Crest

Przed wyborem odpowiednich pasków wybielających warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jest to szczególnie istotne z tego względu, że prawidłowo wybrane paski wybielające nie tylko przyniosą nam pożądane przez nas rezultaty, ale też w żaden sposób nie będą negatywnie wpływać na stan naszych zębów. Co jednak warto wiedzieć, zanim wybierzemy najlepsze dla nas paski wybielające marki Crest? Na co koniecznie należy zwrócić przy tym uwagę? Na te, jak również i na wiele innych pytań, związanych z powyższym zagadnieniem, odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule. 

Największe zalety pasków wybielających 

Paski wybielające do zębów cieszą się popularnością ze względu na wiele zalet, które przyciągają użytkowników. Za zdecydowanie największą ich zaletę można uznać skuteczną redukcję powierzchniowych przebarwień na zębach. Substancje chemiczne zawarte w paskach, reagują z substancjami barwiącymi, rozkładając je i wybielając szkliwo zębów w bezpieczny dla nas sposób. Co więcej, paski wybielające są łatwe w użyciu i wygodne do aplikacji. Nie wymagają one żadnych skomplikowanych procedur ani wizyt u stomatologa. Stosowanie pasków wybielających jest niezwykle intuicyjnym, a jednocześnie bezbolesnym procesem. Nie ma konieczności nakłuwania zębów ani wykonywania inwazyjnych zabiegów. W większości przypadków, nie powodują one także żadnego dyskomfortu ani bólu. W zależności od marki i siły działania pasków, można zauważyć rezultaty już po kilku dniach regularnego stosowania. Właściwe używanie pasków wybielających może prowadzić do wyraźnego wybielenia zębów w stosunkowo krótkim czasie i to także jest wskazywane, jako największa ich zaleta. 

Kto może stosować paski wybielające?

W większości przypadków, paski wybielające mogą być stosowane przez osoby dorosłe, które mają zdrową jamę ustną i nie borykają się z problemami zdrowotnymi zębów – np. próchnicą lub kamieniem nazębnym. Trzeba bowiem podkreślić, że paski wybielające są przeznaczone głównie do usuwania powierzchniowych przebarwień. Tym samym, jeśli zmagamy się  z próchnicą, ubytkami, chorobami dziąseł lub innymi poważnymi problemami stomatologicznymi, najpierw musimy skonsultować się ze stomatologiem przed rozpoczęciem stosowania pasków wybielających. Dzięki temu, będziemy w stanie używać pasków w sposób bezpieczny a co najważniejsze taki, który przynosi oczekiwane rezultaty.