Gdzie najlepiej zeskanować slajdy i przegrać kasety VHS

Jeszcze dwadzieścia lat temu bardzo modną metodą na domowe oglądanie filmów była kaseta VHS. Została ona stworzona przez firmę JVC w 1976 roku, jednak nie od razu zdobyła tak wielką sławę. Jej bardzo dużą konkurencję stanowiły wtedy bowiem formaty takie jak: BetaMax, a także Video2000. I chociaż rozwiązania te były bardziej zaawansowane technicznie, przegrały walkę o rynek z kasetą VHS.
VideoHomeSystem był bowiem w tamtych czasach dużo łatwiejszym rozwiązaniem, a po za tym miał bardziej przystępną cenę. Jednak jak sama nazwa wskazuje kaseta VHS była dedykowana w głównej mierze do użytku domowego. Jednak z biegiem czasu powstało bardzo dużo wypożyczalni tego typu nośników, dzięki którym można było wypożyczać przeróżne filmy do domowego oglądania. Półki w tych miejscach wręcz uginały się pod ciężarem znajdujących się tam kaset wideo.
Jednak razem z postępem technologicznym pokazały się na rynku inne, nowocześniejsze, a zwłaszcza łatwiejsze rozwiązania, dające przy tym znacznie więcej możliwości. Mowa mianowicie o płytach DVD, Blu-Ray, a także i przenośnych dyskach. W zestawieniu z nowymi rozwiązaniami odtwarzanie kaset VHS okazało się dużo bardziej skomplikowane i wręcz niepraktyczne. Nowe możliwości sprawiły, że zapisywanie wspomnień w postaci filmów i zdjęć stało się dużo prostsze.
Niestety wciąż bardzo dużo osób posiada jeszcze w domu mnóstwo kaset VHS, które są odtwarzane tylko za pomocą magnetowidu. W dodatku obecne, nowoczesne telewizory nie są już w stanie pracować z tym sprzętem. W skutek tego nie mamy nawet możliwości obejrzenia zawartych tam filmów, a na wielu z nich utrwalone są nasze cenne wspomnienia, których nie chcielibyśmy jednak z biegiem czasu utracić. Co więc najlepiej zrobić w takiej sytuacji?
Na szczęście nie musimy się tym martwić. Na rynku mamy współcześnie bardzo dużo firm zajmujących się na co dzień przegrywaniem kaset VHS na inne nośniki. Mowa o takich, które stosujemy współcześnie do odtwarzania różnego rodzaju danych. Firmy te szybko pomogą nam przekształcić filmy utrwalone na płytach VHS na format cyfrowy. Dzięki nim kiedy tylko będziemy chcieli będziemy mogli otworzyć i obejrzeć filmy z naszymi wspomnieniami na odtwarzaczu DVD lub komputerze. Pamiętajmy jednak, że nie poprawi to jakości utrwalonych tam filmów. Na to już niestety nie mamy wpływu.
Najczęściej stosowaną metodą kopiowania filmów jest po prostu przegrywanie VHS na DVD, nazywane specjalistycznie procesem digitalizowania nagrań. Dla osób posiadających odpowiednią wiedzę, potrzebne urządzenia oraz oprogramowanie, nie jest to trudne działanie. Jednak warto powierzyć je zawodowcom w tej branży. Bardzo dobrym przedsiębiorstwem, które zajmuje się tym na co dzień jest Digital – VHS na DVD. Tym bardziej, że cena digitalizacji kaset wideo nie jest u nich wcale bardzo wysoka, a mają też w ofercie skanowanie slajdów oraz negatywów. Dzięki nim małym kosztem możesz zachować swoje cenne wspomnienia na dłużej.