Idealne podkłady pod panele

Jaki podkład pod panele powinniśmy wybrać? Mnóstwo osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia akurat podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które mówią, że panele podłogowe można w pewnych okolicznościach układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niepoprawne stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą wykonaną z paneli. Specjalne podkłady pod panele nie tylko zapobiegają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, czym przedłużają jej żywotność, ale przede wszystkim gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Chcąc położyć panele we własnym domu nie powinniśmy wcale zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki rodzaj podkładu będzie właściwy, aby dawał nam gwarancję doskonałej izolacji cieplnej oraz termicznej. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak dają gwarancję pełnej satysfakcji z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na dużo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze zupełnie pod uwagę. Mogą mieć one bowiem ogromny wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się idealny do naszego domu. Jeśli na przykład mamy założone w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te wyróżniają się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z obecnie dostępnych na rynku. Posiada on bowiem najniższy opór cieplny, co zapewni bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad nieogrzewanym pomieszczeniem lub słabo izolowanym, a nie posiadamy ogrzewania podłogowego, warto zakupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele zwrócą uwagę pewnie na inną bardzo ważną dla nich rzecz, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Zdają sobie oni bowiem sprawę jak z piętra poniżej rozchodzą się najróżniejsze dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy zabawy ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy również zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkiem wyeliminować tych dźwięków. Możemy jednak je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Firma ta posiada bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli natomiast zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.