Jak pozbyć się korników?

Ratunku mam korniki!!! To pierwsze co przychodzi nam na myśl, gdy zauważymy, że w naszych meblach lub w drewnianych elementach konstrukcyjnych domu żerują jakieś robaki. Oprócz tego da się usłyszeć charakterystycznego chrobotanie. Od razu siadamy przed internetem i wpisujemy „korniki zwalczanie”, „jak pozbyć się korników” czy „szkodniki drewna zwalczanie”.

Nie zdajemy sobie jeszcze wtedy sprawy, że kiedy myślimy, że to korniki jesteśmy w ogromnym błędzie. Korniki nie żerują bowiem w drewnie wykorzystywanym do budowy elementów konstrukcyjnych. Mimo, że są to główni przedstawiciele rodziny kornikowatych ich naturalne środowisko to drzewa żywe oraz las. Jakie szkodniki drewna występują więc w naszym domu? Do najczęściej spotykanych oraz robiących największe szkody należą spuszczel pospolity oraz kołatek domowy.

Co więc najlepiej zrobić, aby szybko i raz na zawsze pozbyć się tego typu szkodników? W pierwszej kolejności warto skontaktować się z firmą Corneco.pl. Doskonale znają się na rzeczy i z pewnością pomogą wyeliminować drewnojady. Ostatnimi czasy bardzo polecanym zabiegiem jest tak zwany proces fumigacji. Jest on bowiem bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny dla materiału z którego pozbywamy się szkodników. Spowodowało to, że coraz popularniejsza staje się nie tylko fumigacja domu, ale również fumigacja kościoła.

Proces przebiega 3 etapowo. W pierwszej kolejności zabezpiecza się budynek, okrywa folią, aby substancja, którą chcemy zastosować nie ulatniała się na zewnątrz. Następnie na określony czas wprowadza się substancję – gaz fosforowodorowy, który utrzymuje się przez kilka dni. Dzięki temu substancja przeniknie przez całe drewno i dotrze do wszystkich miejsc, w których znajdują się insekty. Na koniec wystarczy zdjąć zabezpieczenia i odwietrzyć budynek tak, aby mógł zostać oddany do użytku. Warto również wspomnieć, że fosforowodór jest gazem, który w odniesieniu do usuwania szkodników z drewna spełnia wszelkie normy unijne. W celach eksportowych to właśnie fumigacja palet jest jedyną możliwą forma usuwania szkodników przed ich eksportem.