Kalkulator kredytowy online – wylicz swoją zdolność kredytową

Najpopularniejszą formą pożyczki w ostatnich czasach jest bez wątpienia kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy uzyskać dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wymianę auta, wesele dziecka czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na uzyskanie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank wylicza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalny kredyt jaki jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę szczególnie na wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia oraz historię kredytową. Ubiegając się o kredyt gotówkowy istotne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, w dodatku jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nadal spłacane kredyty mają niestety niekorzystny wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny przychód.
Jeśli natomiast spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam więcej, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Wyliczając zdolność kredytową banki przywiązują również ogromną wagę do wieku osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo gorzej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Ogromny wpływ na naszą zdolność kredytową mają również jeszcze inne czynniki, których nawet nie bierzemy pod uwagę przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa mianowicie o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem mają teorię, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na uzyskanie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, a dodatkowo dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych zmiennych wiele banków może nam ustalić zdolność kredytową na zupełnie innym poziomie.
Uzyskane przez bank informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej umieszczane są w specjalnym systemie. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle udzielić nam kredytu, jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym instrumentem dzięki, któremu sami możemy wyliczyć naszą zdolność kredytową w poszczególnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wpisujemy tam wszystkie najistotniejsze dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość członków rodziny i na ich podstawie dopiero system wylicza nam zdolność kredytową. Pamiętajmy jednak, że wyniki te mają charakter wyłącznie poglądowy, a banki biorą pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc chcecie wziąć kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli orientację na jaki dodatkowy zastrzyk gotówki możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym z pewnością kalkulator zdolności kredytowej.