Katalog agencji interaktywnych. Znajdź agencję w swoim mieście.

Agencje interaktywne – co to takiego?
Agencje interaktywne to określenie , które pojawiło się stosunkowo niedawno.   Sporemu gronu  osób  jest zupełnie  obce, ale dla tych, którzy chcą budować wizerunek  swoich firm  w  Internecie jest doskonale  znane. Agencje interaktywne  utworzyły się w związku ze wzrostem  popularności Internetu, a także możliwościami,  jakie zaoferował on  właścicielom przedsiębiorstw w zakresie marketingu.  Z początku  miały one  spełniać  zadanie  jedynie agencji reklamowych, jednak  niebawem  zmieniły kurs w  kierunku programowania. Chcąc  sformułować definicję agencji interaktywnej  należy  powiedzieć, że jest to firma  wyspecjalizowana  w prowadzeniu strategii  kreacji  wizerunku przedsiębiorstw w Internecie na podstawie założeń przedstawionych przez klienta.  Jednym słowem  popularyzuje firmę i kreuje  jej markę w sieci, a także wspomaga  jej działania.


Czym zajmują się agencje interaktywne?
Do najważniejszych zadań  agencji interaktywnych należy  opracowywanie i tworzenie serwisów www, sklepów internetowych oraz portali społecznościowych, a także ich pozycjonowanie. Strona internetowa to w dzisiejszych czasach   podstawowe ogniwo  działania  każdej firmy. Jest  niezawodnym źródłem informacji o przedsiębiorstwie,  a także o ofercie, produktach, towarach, czy usługach. Jeśli strona www jest nowoczesna i dobrze wypozycjonowana,  można bez trudu znaleźć ją w sieci,  trafi więc na nią  wielu, bardzo dużo odwiedzających, czyli  przypuszczalnych klientów.  Celem pozycjonowania stron internetowych jest   popularyzowanie marki danej firmy w Internecie pod  konkretnymi frazami, czyli hasłami, związanymi z działalnością, którą ta firma prowadzi. Bardzo ważne jest,  aby promując lokalne przedsiębiorstwo  wstawić w słowach kluczowych nazwę miejscowości, na terenie której się działa np. agencje interaktywne Kraków.  Zasadniczym działaniem dla promowania marki w sieci jest także  kierowanie kampaniami reklamowymi.  Wysoka pozycja  firmy jedynie w wynikach wyszukiwania to niestety zbyt mało. Dlatego też agencje interaktywne  nierzadko tworzą dla firm kampanie autorskie, choć od  jakiegoś czasu modne stały się kampanie z wykorzystaniem mediów społecznościowych  jak np. facebook. Innym   istotnym zadaniem agencji interaktywnych jest tworzenie sklepów internetowych, oraz  systemów, pozwalających  internautom podejmować w sieci działania takie jak zakupy, sprzedaż itp. Kolejnymi poczynaniami , jakie  biorą na siebie agencje interaktywne jest hosting. Polega on na udostępnieniu klientowi miejsca na serwerze w celu utrzymania tam strony www, portalu czy oprogramowania internetowego. Nie posiadając  własnego serwera, możemy skorzystać z  oferty hostingowej agencji interaktywnej i  wykupić miejsce na jej serwerze.

Katalogowanie stron www
Nierzadko zdarza się, że agencje prowadzą  własne katalogi stron. Katalog stron jest  zbiorem  stron internetowych, zwykle pogrupowanych  według tematów, którego zadaniem  jest promowanie tych stron w Internecie. Katalogowanie może odbywać się za pomocą automatu ,   ale może być także wykonywane ręcznie. Prowadzony przez agencje interaktywne katalog  przeważnie jest płatny, musimy zatem wnieść opłatę za wpisanie do niego naszej strony internetowej.  Opłata za  umieszczenie  wpisu może być pobierana jednorazowo lub abonamentowo za określony czas. Istnieją także bezpłatne katalogi stron, gdzie opłata nie jest w ogóle pobierana. Czasem  zdarza się, że agencje interaktywne prowadzą tak zwane katalogi moderowane. Każda strona przed wpisaniem do tego typu katalogu jest  starannie  sprawdzana pod kątem kryteriów  zawartych w regulaminie katalogu.  Można wyróżnić również katalogi niemoderowane, gdzie automatycznie  dodaje się odnośnik do strony klienta.
Jak  pokazano powyżej agencje interaktywne podejmują  serię  działań, aby poprawić widoczność klienta w sieci.  Nie szczędzą wysiłków, aby kreować profesjonalny wizerunek,  publikując w sieci wartościowe treści, które promowane są przez wiele kanałów komunikacyjnych,  trafiając w końcu do sprofilowanych odbiorców.  Agencje, które świadczą  najszerszy wachlarz  usług, określane są jako agencje full-service. Działalność agencji interaktywnych oparta jest  na takich  samych  podstawach  jak innych firm świadczących  usługi. Ich oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców  niezależnie od branży i wielkości firmy. Często zdarza się, że z ich usług korzystają  również osoby prywatne.  Agencji interaktywnych nie należy  mylić z agencjami public relation, których  podstawowym zadaniem jest prowadzenie działań z zakresy E-PR. Obie agencje, mimo  zbieżnych, zbliżonych celów, wykorzystują inne metody działania.
Internet, jako największe z mediów, pozwala firmom dotrzeć  do ogromnego grona  ewentualnych  klientów. Najwięcej  możliwości wykorzystania sieci dają właśnie agencje interaktywne, przyczyniając się do rozwoju i poprawy wizerunku firmy. Ich rola w działalności  przedsiębiorstw  jest nieoceniona  i  bezustannie rośnie. Wraz z rozwojem technologii i  najrozmaitszych dziedzin informatyki z pewnością pojawią się nowe możliwości, które będzie można  wykorzystać do  lansowania  przedsiębiorstw w sieci. Przyszłość firm to działalność w Internecie,   a agencje interaktywne muszą  je w tę przyszłość jak najlepiej wprowadzić.
Jeżeli chcecie  znaleźć agencję interaktywną, która zajęłaby się  poprawą wizerunku Waszej firmy,  opłaca się zajrzeć na stronę www.agencje-interaktywne.com. Znajduje się tam  czytelny  katalog agencji interaktywnych.  Agencje są pogrupowane według miast, w których działają, ale także można wybierać je,  zgodnie z układem alfabetycznym. Wybór jest naprawdę ogromny, a wyszukiwanie bardzo  proste. To świetne miejsce dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę  z  aktywnością firmy w Internecie.