Nowoczesna fotowoltaika — kalkulator potrzeb i oszczędności

Czy wiesz o tym, że od nowego roku fotowoltaika nie będzie już tak bardzo opłacalna, jak obecnie? W związku z nowelizacją ustawy każdy, kto wykona instalację fotowoltaiczną po Nowym Roku, będzie musiał liczyć się ze wzrostami cen podczas rozliczenia z elektrownią. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na wykonanie instalacji fotowoltaicznej jeszcze przed 31 grudnia 2021 roku. Dzięki takiemu rozwiązaniu prosumenci będą mogli liczyć na opusty cen przy rozliczeniu z elektrownią. Osoby takie będą rozliczane na obecnych zasadach przez kolejne 15 lat.

Co zmieni się od nowego roku?

Obecnie każdy posiadacz tego typu instalacji, która wykorzystuje zieloną energię, mógł do tej pory magazynować nadwyżkę energii u dostawcy prądu. W ten oto sposób, w słoneczne dni, kiedy panele były w stanie wytworzyć dużą ilość prądu z padających promieni słonecznych, każdy posiadacz takiej instalacji mógł przechować tę energię elektryczną u swojego dostawcy. Zmagazynowany prąd można było odebrać w dni, kiedy instalacja nie była na tyle wydajna, aby zasilić niezbędne na co dzień urządzenia elektryczne. Od przyszłego roku energię tę trzeba będzie sprzedać dystrybutorowi w bardzo niskich cenach.

Do tej pory każdy, kto nagromadził sobie niewykorzystaną energii u dostawcy prądu, mógł odebrać aż do 80% nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej całkowicie bezpłatnie. Od nowego roku każdy, kto postanowi wykonać instalację fotowoltaiczną, będzie musiał liczyć się z tym, że w momencie, kiedy instalacja nie będzie w stanie wytworzyć na tyle energii, aby sprostać zapotrzebowaniu domowników, wcześniej odsprzedaną energię będzie trzeba odkupić od dostawcy prądu w dużo wyższych cenach, niż podczas sprzedaży. Dlatego też każdy, kto chce zdecydować się na taką instalację warto, aby zdążył uruchomić ją jeszcze w tym roku. Zielona Energia zawsze będzie opłacalna, bez względu na wzrosty cen, ponieważ przewidywania na kolejne lata pokazują, że co roku ceny za energię elektryczną będą wzrastały.

Osoby, które zdążą wykonać instalację fotowoltaiczną i uruchomią ją przed 1 stycznia 2022 roku, będą mogły przez kolejne 15 lat cieszyć się niskimi rachunkami za energię elektryczną, tak jak jest to do tej pory. Odnawialne Źródła Energii to przyszłość każdego domu. To właśnie dzięki nim wytworzona zostanie energia do zasilania wszystkich urządzeń w mieszkaniu. Inne instalacje, takie jak przykładowo pompa ciepła, która pobiera ciepło z otoczenia, umożliwi Ci nagromadzoną energię wykorzystać do ogrzania wody, którą wykorzystasz do codziennych prac. Teraz coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązania.

Kalkulator fotowoltaiki – co to takiego?

Obecnie ceny prądu oraz paliw znacznie wzrosły. Najwyższy czas zastanowić się nad nowymi rozwiązaniami, jakie każdy będzie mógł wykorzystać w swoim domu. Jednym z głównych zagadnień, o jakich warto wiedzieć przed stworzeniem instalacji fotowoltaicznej, jest jej opłacalność. W wyszukiwarce Google, fraza fotowoltaika kalkulator jest jedną z najczęściej wyszukiwanych. Dzieje się tak ze względu na to, że coraz więcej osób nie wie, o jakiej mocy powinna być zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, aby zaspokoiła potrzeby mieszkańców danego domu. Dlatego niezbędne są specjalne wyliczenia, które pomogą oszacować moc instalacji, jaką trzeba wykonać w wybranym domostwie. Firma Solgro oferuje swoją pomoc wszystkim, którzy chcą postawić na ten model pozyskiwania Zielonej Energii. Postaw wiec na nowoczesne sposoby wykorzystywania darmowej energii i wykonaj fotowoltaikę zgodnie z oszacowanym przez kalkulator oszczędności założeniem.