Panele na ogrzewanie podłogowe? Teraz to możliwe!

Ostatnimi czasy bardzo ciekawym rozwiązaniem, często stosowanym do ogrzewania domów jednorodzinnych, nawet tych o bardzo dużych powierzchniach stało się ogrzewanie podłogowe. Posiada ono wiele zalet. Jedną z nich jest na przykład to, że zamontowane w całym domu zapewnia równomierny rozkład temperatury. Wiele osób niestety błędnie uważa bowiem, że takie rozwiązanie można stosować wyłącznie pod kafelkami oraz płytkami ceramicznymi.

W konsekwencji rezygnuje z takiej formy ogrzewania lub stosuje ją wyłącznie w kuchni, łazience czy holu. Bez wątpienia płytki oraz kafelki dużo bardziej przewodzą ciepło, jednak istnieją również rozwiązania, które stwarzają możliwość rozłożenia ogrzewania podłogowego pod panelami czy drewnianą podłogą.

Przy kładzeniu go pod panelami pamiętajmy jednak, aby zainwestować przy tym w odpowiednie wyposażenie, dedykowane do stosowania na ogrzewanie podłogowe. Mowa tutaj przede wszystkim o odpowiednim podkładzie. Nie może on być bowiem zbyt gruby, aby nie izolował generowanego do pomieszczenia ciepła. Idealnie będzie nadawał się do tego podkład Arbiton Multiprotect sklep Podłogi24net posiada go w swojej ofercie. W głównej mierze składa się on bowiem z tak zwanej maty kwarcowej. Przypomina on strukturą filcowy podkład stosowany pod nogi krzeseł czy innych mebli w naszym domu. Jednak bardzo dobrze oddaje ciepło, a w dodatku pomimo niewielkiej grubości posiada bardzo wysoką izolację akustyczną.

Jeśli zamierzacie więc położyć w całym domu ogrzewanie podłogowe nie oszczędzajcie również na panelach. Te z najniższą klasą ścieralności mogą bowiem nie być zbyt odporne na wysoką temperaturę i szybko się zniszczyć.
Sklep Podłogi24net posiada w swojej ofercie szeroki wybór paneli, w dodatku o różnych klasach ścieralności. Doskonale znają się na rzeczy, jeśli więc szukacie odpowiedniego rozwiązania na ogrzewanie podłogowe znajdziecie je właśnie tam. Poza podłogą otrzymacie również wszelkie niezbędne akcesoria pod panele, dzięki czemu z pewnością zaoszczędzicie jeszcze na ogrzewaniu.