Park wodny najlepszą atrakcją dla dziecka

TOP 7 najlepszych parków wodnych w Polsce

Będąc rodzicem kilkuletniego dziecka na pewno zdajesz sobie sprawę z tego jak ciężko jest mu zorganizować czas. Dzieci bardzo szybko nudzą się, jeżeli odwiedzają tylko jedno miejsce na przykład osiedlowy plac zabaw. Istnieje wiele pomysłów, które pomogą Ci zapewnić twojemu dziecku mnóstwo atrakcji. W pierwszej kolejności możesz zabrać je do miejsca, gdzie spotka się z innymi dziećmi, a przy okazji świetnie będzie się bawiło. Mowa tutaj o salach zabaw dla dzieci. Twoje dziecko nie będzie chciało stamtąd wyjść. Możliwość bawienia się w basenie pełnym kolorowych kulek daje dziecku wiele radości. Ale nie poprzestawajcie na tym. Wybierzcie się całą rodziną do wodnego parku. Jeżeli nie wiecie, który będzie najfajniejszy sprawdźcie nasz ranking.

7 – Termy Bukowina Tatrzańska

Termy te znajdują się około 15 kilometrów od Zakopanego. Jest to świetne centrum rozrywki dla całych rodzin. Znajdziecie tutaj nie tylko baseny, ale także uzdrowisko. Każde dziecko uwielbia przebywać w wodzie. Termy Bukowina Tatrzańska proponują nam 12 basenów, równomiernie po 6 zewnętrznych oraz 6 wewnętrznych. Mocydełko to brodzik dla dzieci, gdzie znajduje się zjeżdżalnia w kształcie słonika. Dla nieco większych dzieci znajdziecie basen z rwącą rzeką. Wielkim plusem tych basenów jest to, ze zostały tak skonstruowane, żeby odwiedzający je goście mogli podziwiać okoliczne widoki.

6 – Aquapark Kutno

Aquapark ten powstał w 2012 roku. Znajduje się w niewielkiej miejscowości Kutno, w województwie łódzkim. Jest to park rozrywki doskonale nadający się do odwiedzin rodziców z dziećmi. Znajdziecie tutaj Państwo brodzik dla najmłodszych z dostosowanymi akcesoriami, na przykład mini zjeżdżalnia. Jeżeli wasze dzieci są nieco starsze, proponujemy do skorzystania z basenu rekreacyjnego, gdzie znajdują się 2 gejzery, ścianka wspinaczkowa, miejsce z hydromasażem oraz rwąca rzeka. Najgłębszy punkt tego basenu wynosi 1, 2 metra. Jeżeli wolisz potrenować, wybierz basen sportowy o długości 25 metrów.  Chcesz odpocząć i się zrelaksować, koniecznie odwiedź jedno z dwóch jacuzzi lub saunę.

5 – Park wodny w hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze

Będąc nad morzem, koniecznie odwiedźcie ten park wodny. W ofercie znajdziecie Państwo kryty basen rekreacyjny o długości 28 metrów, w którym temperatura wody sięga 29 stopni. Prowadzony jest tutaj także wodny aerobik. Dla najmłodszych przygotowano 3 mini zjeżdżalnie. Zrelaksuj się w jednej z saun. Do wyboru masz saunę suchą – fińską, łaźnię parową oraz saunę, w której źródłem ciepła są promienie podczerwone. W basenach znajdziesz także elementy wodne, które pozwolą Ci na masaż.

4 – Termy Gorący Potok w Szaflarach

Termy te oferują baseny rekreacyjne wypełnione wodami termalnymi oraz siarkowymi. Dwie piaszczyste plaże sprawią, że twoja opalenizna nabierze intensywniejszego koloru. Bawialnia dla dzieci oraz park linowy sprawią, że wasze dzieci nie będą się nudzić. Korzystać możesz z dwóch saun parowych oraz suchych. Jeżeli chcesz odrobiny relaksu wybierz się na zabiegi kosmetyczne.

3- Aquapark Panorama Morska

Podgrzewana woda w basenach sprawi, że nie będziecie chcieli stamtąd wychodzić. Korzystaj z zewnętrznych basenów o powierzchni lustra wody 1700 m2. Kompleks ten oddalony jest od morza o 350 metrów. Atrakcją dla całych rodzin może być basen ze sztuczną falą, czy też basen z rwącą rzeką. Możesz także korzystać z groty, czyli łaźni parowej.

2 – Chochołowskie Termy

Znaleźć możecie je w Zakopanem. Strefa basenowa oferuje dwa termalne baseny wewnętrzne, dwa zewnętrzne termalne baseny z wieloma atrakcjami, na przykład rwącą rzeką. Termy przewidziały wiele atrakcji dla dzieci. Na przykład basen – statek. Na rodzinnej zjeżdżalni będziecie mogli szaleć bez końca. Jeżeli twoje dziecko dopiero zaczyna swoją wodną przygodę, skorzystaj z placu zabaw.

1 – Termy Warmińskie

Znajdziesz tutaj dwie strefy – strefę aktywną oraz relaksu. W strefie aktywnej znajduje się basen sportowy o długości 25 metrów. Twoje dzieci na pewno nie będą się tutaj nudzić. W basenie dla twoich pociech znajdziesz kanał dla statków, wodnego grzybka, fontannę, armatki wodne oraz statek do zabaw. W strefie relaksu znajdziesz basen solankowy oraz basen hipertermiczny.