Podolog wyleczy wrastające paznokcie

Stopy to części ciała, podejmujące co dzień ogromny wysiłek. Wykonują one średnio 6000 kroków w ciągu dnia, dźwigając przy tym cały ciężar ciała ich właściciela. Są w związku z tym wyjątkowo narażone na urazy i uszkodzenia. Niewygodnie lub źle dopasowane obuwie, nadwaga i niewłaściwa pielęgnacja sprawiają, że dolegliwości bólowe stóp są niezwykle powszechne. Skóra stóp, choć jest dosyć gruba, niezwykle łatwo ulega wysuszeniu. Nie posiada ona gruczołów łojowych, ale jest usiana gruczołami potowymi. To wszystko sprawia, że na piętach i paluchach narasta warstwa zrogowaciałego naskórka, w którym często tworzą się pęknięcia, sięgające aż do skóry właściwej i przysparzające wiele dolegliwości bólowych, odczuwanych podczas chodzenia.


Każdy ból stopy i dyskomfort zaburza wzorzec chodu, który wymusza nieprawidłową pracę reszty ciała. Dlatego w miarę upływu czasu problem, którego początek uwidocznił się w bolesnej stopie, może dotykać na przykład stawu biodrowego, a nawet kręgosłupa. Każdy, nawet niewielki ból w stopie spowodowany chociażby małym odciskiem wpływa na sposób chodzenia, który odbija się na funkcjonowaniu całego ciała. Powodów bólu i chorób stóp jest bardzo wiele i nie zawsze mają związek z samymi stopami. Bóle stóp mogą być spowodowane zaburzeniami w ich budowie czy stanem zapalnym, ale najczęstsze przyczyny to odgniotki, modzele, popękane pięty, wrastające paznokcie i halluksy.
Zwykle, gdy zauważymy, że nasze stopy wymagają lepszej pielęgnacji bądź, gdy podczas chodzenia zaczynamy odczuwać dyskomfort, na samym początku sięgamy po domowe sposoby. Następnym krokiem są zabiegi u profesjonalnej kosmetyczki. Są jednak dolegliwości, z którymi gabinety kosmetyczne niestety nie są w stanie sobie poradzić, wtedy może nam pomóc tylko wykwalifikowany podolog.
Podologia, zwana także podiatrią, jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp i stawu skokowo-goleniowego. Wszelkie zabiegi podologiczne mają bardzo zróżnicowany charakter, więc wymagają od osoby praktykującej ten zawód wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk medycznych takich jak: chirurgia, dermatologia, ortopedia, opatrywanie ran, techniki opatrywania ortopedycznego i diabetologia. Podolodzy bardzo często towarzyszą sportowcom, zajmując się leczeniem ich stóp. W Polsce podologia jest jeszcze raczkującą dziedziną, choć z roku na rok osób korzystających z jej dobrodziejstw systematycznie przybywa.


Zabiegi podologiczne są przeznaczone w dużej mierze dla osób niepełnosprawnych, dotkniętych schorzeniami skóry lub cukrzycą, zmagających się z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak np. halluksy i palce krogulcze. Oferta gabinetów podologicznych jest skierowana również do osób z dolegliwościami stóp, takimi jak modzele, brodawki grzybicze, odciski, lub wrastające paznokcie, pocące się stopy, czy pęknięcia i rozpadliny na piętach. Podolog świadczy więc usługi w zakresie fachowego skracania paznokci, opieki nad stopą cukrzycową, likwidacji odcisków i brodawek, zabiegów na paznokciach grzybiczych, zgrubiałych i wkręcających. Zajmuje się też indywidualnym doborem klamry ortonyksyjnej, usuwaniem hiperkeratoz czyli zgrubiałego naskórka, spersonalizowanym doborem ortez, opatrunków na trudno gojące się rany oraz odciążeniem miejsc bolesnych, rekonstrukcją paznokci i leczeniem pękających pięt.
Jeśli zatem borykacie się z bolesnymi dolegliwościami stóp, takimi jak odciski, brodawki, czy grzybica paznokci, jak leczyć te przypadłości fachowo odpowie Pani Patrycja Kawczyńska, prowadząca w Redzie PODOLINE Gabinet Zdrowych Stóp. Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Zamiejscowego w Gdyni Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem uzyskując tytuł licencjata kosmetologii o specjalizacji podologia. Usługi przez nią świadczone są na bardzo wysokim poziomie, a ona sama wciąż poszerza kwalifikacje i zdobytą wiedzę, aby skutecznie pomagać coraz szerszemu gronu pacjentów. Bardzo wysoko ceni sobie również współpracę z pacjentami, co znacznie poprawia efekty terapii i przyspiesza osiągnięcie końcowego etapu leczenia. Aby skorzystać z usług PODOLINE, wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce: „podolog Reda”,” leczenie odcisków Reda„, „wrastające paznokcie Reda” lub „usuwanie brodawek Reda”. Należy wspomnieć, że Pani Patrycja stworzyła mobilny gabinet podologiczny, aby móc dotrzeć do osób, które z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie dojechać do gabinetów stacjonarnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom głównie osób niepełnosprawnych, PODOLINIE świadczy także usługi domowe, z których mogą skorzystać osoby w każdym wieku. W ofercie oprócz zabiegów podologicznych znajdują się także zabiegi kosmetyczne. Jest to niepowtarzalna okazja, a usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Jeśli więc cierpicie z powodu odgniotków, wrastających paznokci, czy pęknięć na suchej skórze stóp, nie zastanawiajcie się i nie czekajcie dłużej. Skontaktujcie się z PODOLINE, żeby zaoszczędzić sobie bólu i ewentualnych następstw w postaci problemów z biodrami i kręgosłupem. Warto zatroszczyć się o stopy, aby były zdrowe, zadbane i mogły służyć nam przez całe życie.