Potrzebujesz pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki?

Lista chorób, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Te najgorsze to między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Bardzo ważne jest, aby chory miał w tym czasie właściwą opiekę. Choć jest to dla niektórych ogromne wyzwanie i niekiedy pociąga za sobą reorganizację całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Są świadomi bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają mnóstwo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się jedynie z poświęceniem i dobrą organizacją, ale też z posiadaniem konkretnej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy przebywający pod opieką rodziny w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia jak największej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy poprzez kroplówkę podawane są jedynie preparaty, które mają za zadanie uzupełnić płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb pacjenta składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Wlewy kropelkowe są także podawane przy bardzo ciężkich chorobach jako część stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy kilkukrotne czy jednorazowe muszą być podawane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka Gdynia może być podawana jednak w domu chorego, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane wyłącznie w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to prawie bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie też ze znalezieniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których ciężko jest znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami o kruchych i delikatnych żyłach.
Opłaca się dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko podłączą kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego potrzebować. Mogą bowiem odciążyć nas od zmiany opatrunków czy leczenia ran przewlekłych. Wielu pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność zawodowej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnego typu problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która wielokrotnie może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.