Pożyczki pod zastaw – lombard Jarocin

W sytuacji gdy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie dodatkowej gotówki niejednokrotnie pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się niestety, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy wypisać ogrom formalności i jeszcze donieść odpowiednie dokumenty związane z naszymi zarobkami. Niestety nie mając stałego źródła dochodu często bank odmawia nam udzielenia pożyczki.
W konsekwencji tego coraz więcej osób nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje przykładowo do… lombardu. Dzięki temu bez zbędnych formalności możemy dostać tam chociażby kwotę 300zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na uzgodniony czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
Poza tym nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie obchodzi czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w określonym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie zwyczajnie na własność lombardu.
Wielu ludzi nie udaje się do lombardu, gdyż nie ma pojęcia jakie rzeczy można tam zostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Zazwyczaj są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy biżuteria złota. Rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie sytuacje również mają miejsce. Bez względu na to co zamierzamy zanieść do lombardu najważniejsze, aby rzecz ta posiadała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik uzna, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie dostaniemy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje także i rzeczoznawca, który skrupulatnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ma to na celu ustalenie kwoty udzielonej pożyczki, aby nie była ona wyższa niż wartość przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Każdy lombard rządzi się jednak innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy mieć udzielony kredyt na innych warunkach oraz określony przedmiot może zostać oszacowany także na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy wyłącznie dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które w szybkim czasie potrzebują zastrzyku ekstra gotówki jest to najlepsze wyjście. Musimy się jednak liczyć z tym, że jeśli nie spłacimy zobowiązania w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma też wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam nieoczekiwany wydatek i w szybkim terminie potrzebujecie dodatkowej gotówki, ciekawą ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.