Pragniesz letniego urlopu w cichym i uroczym zakątku Polski? Mazury to miejsce dla Ciebie!

Okres zimowy kojarzy nam się zwykle z urlopem w górach oraz uprawianiem sportów zimowych. To czas, gdy większość ludzi marzy o spędzeniu choćby weekendu wśród malowniczo ośnieżonych szczytów górskich. Mało jest ludzi, którzy myślą w tym czasie o zaplanowaniu sobie letniego wypoczynku. Często zdarza się, że wraz z nadejściem upalnych dni stwierdzamy, że nadszedł czas, aby zaplanować letni urlop. Niestety zwykle okazuje się, że jest już za późno na spędzenie urlopu w wymarzonym miejscu, gdyż ci bardziej przewidujący zapewnili już danemu hotelowi czy ośrodkowi wypoczynkowemu komplet rezerwacji. Po długich i bezowocnych poszukiwaniach miejsc noclegowych w interesującym nas miejscu, jesteśmy zmuszeni niestety wziąć to, co zostało. Kończy się to zazwyczaj urlopem spędzony na codziennych, kilkukilometrowych, rodzinnych wędrówkach z miejsca noclegu na plażę, z ekwipunkiem w postaci dmuchanego koła do pływania, wiaderek i foremek dla pociech, leżaka, koca, ręczników, torby z przekąskami i Bóg wie czym jeszcze.

Często podczas wakacyjnego wyjazdu mamy okazję oglądać taki widok, a jeszcze gorzej jeśli sami go stanowimy. Ciężko nazwać tak spędzony urlop urlopem wypoczynkowym. Jednak nie musi tak być. Jeszcze zimą trzeba zastanowić się, gdzie chcielibyśmy spędzić letnie wakacje. Można wtedy nie tylko zarezerwować termin w naprawdę wyjątkowych zakątkach, ale także znając cenę pobytu, zaplanować własny budżet tak, aby móc skorzystać ze wszystkich dostępnych tam atrakcji. Warto wybrać sprawdzony i wiarygodny ośrodek wypoczynkowy, który posiada bogatą ofertę zarówno dla urlopowiczów pragnących słodkiego lenistwa jak i dla tych preferujących aktywny wypoczynek. Jednym z takich właśnie miejsc jest z pewnością mazurski Ośrodek Wczasowy HELENA. Położony jest on w bardzo malowniczym miejscu nad słynącym ze swojej czystości jeziorem Gołdopiwo. Jezioro i jego okolice objęte są strefą ciszy, co umożliwia urlopowiczom prawdziwy odpoczynek wśród urokliwej mazurskiej przyrody. Mazury w odróżnieniu od zatłoczonych nadbałtyckich plaż i większych górskich miejscowości, pozwalają odetchnąć i dają naprawdę ogrom możliwości dla osób decydujących się na spędzenie tam wakacji. Ośrodek Wczasowy HELENA jest położony w samym ich sercu – krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Aby zamówić pobyt w tym właśnie miejscu wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce: ośrodek wczasowy Mazury lub ośrodek wypoczynkowy Mazury.

Każdy, kto spędzał tam urlop może polecić go z całą odpowiedzialnością. Na infrastrukturę ośrodka składają się 2 budynki hotelowe, domki letniskowe oraz miejsca pozwalające na aktywny wypoczynek jak choćby boisko do koszykówki, czy plac zabaw dla najmłodszych. W budynkach znajduje się także siłownia, kręgielnia, pokój zabaw dla dzieci, sauna i jacuzzi Ośrodek posiada własną plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz miejsce na grilla i ognisko. Wieczory można sympatycznie spędzić w kawiarni z tarasem widokowym lub sali kominkowej. Teren ośrodka to wymarzone miejsce dla miłośników spacerów. Zadrzewienia, krzewy ozdobne oraz zaciszne altanki z ławeczkami tworzą niezapomniany klimat. Ośrodek Wypoczynkowy HELENA to naprawdę wyjątkowe miejsce, które gwarantuje prawdziwy wypoczynek wśród przyrody z dala od hałasu. Każdy na pewno znajdzie tam coś dla siebie.