Program magazynowy LoMag dla małych i średnich firm

Prowadząc własne przedsiębiorstwo z magazynem towarów nieodzowne jest utrzymanie chronologii w dokumentacji magazynu. Przy niekończącym się przepływie towarów i bieżącej obsłudze kontrahentów nie trudno o chaos. Dlatego też, aby ułatwić prowadzenie gospodarki magazynowej niezastąpione jest oprogramowanie magazynowe LoMag. Jest to aplikacja przeznaczona do obsługi magazynu w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest nie tylko banalny w obsłudze, ale także niezwykle funkcjonalny. Bez zarzutu sprawdza się na pojedynczym stanowisku, jak również w sieci. Oprogramowanie do magazynu LoMag pozwala utworzyć takie dokumenty magazynowe jak: wydanie z magazynu – WZ, przyjęcie magazynowe – PZ, korekty WZ i PZ, rozchód wewnętrzny – RW, przychód wewnętrzny – PW, przesunięcie międzymagazynowe, arkusze spisowe, remanent, przeceny, produkcja itd. System daje możliwość tworzenia, przechowywania i zarządzania tysiącami takich dokumentów. Są one odpowiednio klasyfikowane i sortowane, dzięki czemu prezentowane są w czytelny sposób nawet przy ich dużej ilości. Każdy dokument jest domyślnie zapisywany w pamięci, aby można było do niego wrócić i nanieść ewentualne poprawki. Każdemu z dokumentów system nadaje niepowtarzalny numer, co pomaga w późniejszym jego odszukaniu. Program do magazynu LoMag pozwalana zarządzanie dowolną ilością magazynów, które działają całkowicie niezależnie. W razie wystąpienia takiej konieczności można usunąć cały magazyn. System umożliwia eksport zwartych w nim danych do innych programów np. Excel. Ponadto daje możliwość zarządzania kilkoma przedsiębiorstwami z jednego komputera. Każdy towar umieszczony w systemie może mieć dowolną jednostkę miary i należeć do dowolnego magazynu. Program magazynowy nie tylko daje możliwość wykorzystania każdej istniejącej jednostki miary, ale także nadania własnej. Dodatkowo w celu ułatwienia przesunięcia towarów między magazynami wprowadzony został dokument przesunięcia międzymagazynowego, aby oszczędzić czasochłonnego generowania dokumentów korekt.

Istnieje możliwość przechowywania nieograniczonej ilości towarów. System obsługi magazynu LoMag wykorzystuje najnowocześniejszy dostęp do bazy danych Microsoft SQLServer. To jedna z najnowszych technologii, gdzie skupiono się przede wszystkim na stabilności systemu i odporności na awarie. Umożliwia to szybkie i proste prowadzenie magazynu i łatwy dostęp do danych. Poza tym system magazynowy bardzo dobrze współgra z większością popularnych programów komputerowych. Technologia Microsoft SQL Server pozwala na komunikację między wieloma magazynami i przedsiębiorstwami. Stanowisk z zainstalowaną aplikacją może być w jednej firmie aż kilkanaście. Jeden komputer pełni rolę serwera, pozostałe zaś – klientów. Do jednego serwera można podłączyć dowolną ilość komputerów. Kluczowym zadaniem, jakie pełni system magazynowy LoMag jest zarządzanie ruchami magazynowymi, przede wszystkim sprzedażą i dostawą. Wpisanie danych każdej z tych operacji jest zaskakująco proste, a intuicyjny w obsłudze system sam usprawnia ten proces. Ilość i ceny mogą być wyświetlane z dokładnością maksymalnie do siódmego miejsca po przecinku. Użytkownik sam może podjąć decyzję, z jaką dokładnością wartości te system ma prezentować. Zarządzanie magazynem niezwykle usprawnia możliwość wygenerowania arkuszy spisowych i remanentu. Tworzone są one w oparciu o faktyczny stan magazynu. System informuje użytkownika o niezgodnościach między stanem w programie a faktycznym stanem magazynu. Dokumenty korekt są tworzone automatycznie. Bardzo ciekawą funkcją oprogramowania magazynowego LoMag jest wprowadzenie przecen, które mogą stanowić modyfikację cen lub ilości poszczególnych towarów. Funkcja ta jest niezwykle pomocna, aby w systemie odtworzyć zaistniałe zdarzenia, które odbywają się w magazynie. Program do magazynu umożliwia także wygenerowanie raportów według dowolnych kryteriów. Można utworzyć raport z konkretnego dnia, a nawet z danej godziny. System uwzględnia także dokonane korekty. Oprogramowanie jest przystosowane do potrzeb użytkownika również pod względem informacji o kontrahentach. Daje on możliwość utworzenia bazy kontrahentów z uwzględnieniem NIP i REGON.

Można także wyszukać danego kontrahenta według dowolnych danych. System wprowadza ponadto ich podział na odbiorców, dostawców i pracowników przy czym możliwe jest umieszczenie jednej firmy w dwóch grupach. W celu zmaksymalizowania funkcjonalności programu LoMag jego twórcy wprowadzili możliwość dostosowania dokumentacji i raportów do indywidualnych potrzeb firm. Zastosowanie wizualnego edytora pozwala na tworzenie wzorów własnych dokumentów wraz z umieszczaniem kodów kreskowych , zdjęć towarów oraz innych elementów graficznych. Na podobnej zasadzie działa edytor etykiet. Oprogramowanie do magazynu LoMag obsługuje czytniki kodów i drukarki etykiet, pozwala także na import danych z komputera, a zastosowanie skrótów klawiszowych bardzo upraszcza zarządzanie magazynem. To aplikacja wyjątkowo prosta w obsłudze, funkcjonalna, niezawodna i praktyczna. Jest ona doskonale dostosowana do potrzeb użytkowników także pod względem ich różnorodności. Umożliwia dodawanie kolejnych funkcji potrzebnych w danym przedsiębiorstwie. Program LoMag jest nieustannie ulepszany poprzez aktualizacje, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Pozwala oszczędzić czas i pomaga sprawnie zarządzać magazynem. Naprawdę warto wyposażyć w niego swoją firmę.