Stylowe damskie torebki filcowe

Torebka od kilku stuleci jest nieodłącznym atrybutem każdej kobiety. Pierwsze torebki powstały na przełomie XVII i XVIII wieku. Na początku posiadały one formę sakiewki lub woreczka, następnie torebki haftowanej, skórzanej, codziennej i podróżnej. Torebki miały pełnić głównie funkcję użytkową,  jednak w miarę upływu czasu stawały się także modnym dodatkiem, który szedł w parze z najnowszymi trendami. Nie zmieniło się to do dziś, gdyż torebki wciąż towarzyszą współczesnym Paniom i w zależności od potrzeb zmienia się jedynie ich styl i zawartość. Są tacy, którzy twierdzą, że zaglądając do damskiej torebki zagląda się do kobiecej duszy. Jest w tym trochę prawdy, gdyż w ich wnętrzach kobiety noszą średnio 3 kilogramy różnych przedmiotów. Oczywiście obowiązkowo znajdziemy tam portfel, klucze, dokumenty, kosmetyczkę i telefon komórkowy. Bardziej przezorne Panie noszą także rajstopy, igłę i nitkę, notesy, perfumy, gumy do życia czy parasolkę.  W torebkach bardziej sentymentalnych kobiet znaleźć można np. kasztany, stare bilety do kina, ulubiony breloczek-maskotkę, zdjęcia, i różne drobne pamiątki. Kobiety bardziej praktyczne są zwolenniczkami większych toreb, które mogą pomieścić wszystkie przedmioty mogące się ewentualnie przydać. Panie bardziej spontaniczne i energiczne decydują się raczej na małe torebki i wrzucają do nich naprędce kilka niezbędnych rzeczy.

Bez względu na nasze upodobania każda z Pań posiada co najmniej kilka torebek i każda uważa, że ma ich zdecydowanie za mało. Poszukując torebki kobiety szukają przeważnie czegoś eleganckiego, niepowtarzalnego i praktycznego. W ostatnim czasie prawdziwym hitem są torebki filcowe z kolekcji Felt&Color. To niezwykłe połączenie prostoty filcu z kolorowymi dodatkami z materiału, stanowiące bardzo nowoczesny i elegancki design. Każda torba filcowa jest zrobiona z wysokogatunkowego, przyjemnego w dotyku szarego filcu, będącego produktem ekologicznym. Efekt dopełniają delikatne zdobienia z kolorowego materiału, w aż 9 kolorach do wyboru. W skład kolekcji, oprócz torebek damskich, wchodzą filcowe torby sportowe, torby na laptopa (oczywiście z filcu) a także filcowe dodatki jak np. filcowy portfel, filcowa kosmetyczka czy wizytownik. Trzeba tu zwrócić uwagę, że wszystkie elementy kolekcji są wykonywane w Polsce i wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania.
Nie każda z Pań jednak jest zwolenniczką nowoczesnych toreb filcowych. Wiele kobiet to miłośniczki torebek skórzanych, które poszukują skromnych i eleganckich form. Zatrzymując się przy torbach ze skóry nie należy zapominać o płci męskiej. Szerokie grono Panów ze względów zawodowych korzysta z aktówek , teczek, toreb na laptopy i raportówek. Bardzo ciekawą ofertę wyrobów ze skóry, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn posiadają dwie firmy: Galskór i Cartello. Wszystkie wyroby firmy Galskór produkowane są w Polsce, z precyzyjną dbałością o detale. W ofercie firmy Galskór znajdują się między innymi: torby i teczki skórzane damskie i męskie, piórniki skórzane, raportówki skórzane i kosmetyczki skórzane. Skórzane wyroby firmy cieszą się szerokim zainteresowaniem pośród klientów w najróżniejszym wieku. Galskór jest także producentem skórzanych toreb lekarskich. Ich torby lekarskie od lat służą lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom medycznym, ale nie tylko, ponieważ ich ponadczasowy wygląd sprawia, że doskonale sprawdzą się także w innych zawodach oraz na co dzień. W ofercie prócz toreb lekarskich ze skóry firma posiada także receptownik (skórzane etui na recepty) oraz skórzane etui na stetoskop.


Wszystkie wyroby firmy Cartello również produkowane są w Polsce przez najbardziej doświadczone szwalnie. Skóra pochodzi z włoskich oraz z polskich garbarni. Firma wciąż czyni starania, aby jakość produktów, z których jest znana, była jej największym atutem. Sztandarowym produktem firmy jest bardzo popularna aktówka skórzana oraz świetne jakościowo paski skórzane i parciane.
Torebka jest bez wątpienia atrybutem kobiecości. Powinna być ona nie tylko stylowa i elegancka, ale także praktyczna.  Wybór odpowiedniej torebki dla części kobiet stanowi nie lada problem, mają one bowiem spore trudności z dopasowaniem torebki do stylizacji czy osobowości. W dobraniu odpowiedniej torebki należałoby przede wszystkim zapomnieć o przestarzałej zasadzie, że powinna być dobrana pod kolor butów.  Kobiety, które nie potrafią się przełamać i dobrać torby w całkowicie innym kolorze, mogą zakupić o ton jaśniejszą lub ciemniejszą od koloru butów.  Panie, które chcą się wyróżniać i decydują się na zakup oryginalnej torby w żywym kolorze mają szansę wykorzystać ją jako ciekawy akcent, który ożywi cała stylizację. Osoby posiadające doświadczenie oraz zmysł modowy mogą uczynić z torebki najciekawszy element ubioru. Te Panie, którym brakuje pewności siebie, powinny raczej wybrać uniwersalne rozwiązania, dobierając torebkę pasującą do kolorystyki odzieży. Uniwersalna torebka nie musi być jednak w kolorze czarnym. Bardzo dobrze sprawdzają się beże, czy szarości. Jeśli preferujesz wzory i dodatki w ubiorze, wybieraj raczej skromne torby w stonowanych kolorach. Jeśli lubisz skromny styl warto postawić na nutkę ekstrawagancji w wyborze torebki. Bez względu na to, jakiej torebki szukamy warto  postawić na wyroby eleganckie, najwyższej jakości i od sprawdzonych polskich producentów.