Szukasz biura rachunkowego? Przeczytaj koniecznie!

Planując współpracę z biurem rachunkowych wielu przedsiębiorców ogranicza się zazwyczaj do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Wachlarz świadczonych prac rachunkowych oferowanych przez biura jest na ogół porównywalny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Uwzględnia on obsługę kadrowo-płacową oraz rachunkowość podatkową. Każde wykwalifikowane profesjonalne biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Zależą one między innymi od wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych klientów, tym każdy poszczególny klient staje się bardziej anonimowy. W małym biurze rachunkowym da się zauważyć indywidualne nastawienie do klienta, skuteczną z nim komunikację, a co za tym idzie także szczegółowe uwzględnianie jego potrzeb. Jeśli zajdzie konieczność małe biuro rachunkowe jest gotowe rozwiązać jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W dużych biurach występuje także bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz dłuższy czas przepływu poszczególnych informacji, które mogą negatywnie wpływać na jakość pracy. Może to także spowodować opóźnienia z wklepywaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie oddziaływać na wynik finansowy.

Ogromne biura rachunkowe posiadają też i zalety, mają bowiem szerszą specjalizację dzięki czemu mogą zaproponować klientom usługi przekraczające zwykłą rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, jeśli chcą usługowo prowadzić księgi rachunkowe muszą uzyskać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, co oznacza, że nie uzyskuje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie jest w posiadaniu takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając właściwego biura rachunkowego niestety zwraca przede wszystkim uwagę na cenę oferowanych usług. Wielokrotnie zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe opuszczają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać niższe wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwem Kwalifikacyjnym dysponuje wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto na początku zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych potrzeb musimy sprawdzić jaki zasięg działania ma określone biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale również i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy musieli zmieniać biura rachunkowego. Za przykład wykwalifikowanego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale także KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też sporządzaniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim zakresie działań gwarantuje całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko funkcję biura rachunkowego, jako pełnomocnik może także reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a z pewnością spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.