Urlop w górach, jak się do niego przygotować?

Mimo, że mamy jeszcze zimę, a w górach leży śnieg, dni już są dłuższe, a w dodatku z każdym następnym mamy coraz więcej słońca. Każdy z nas marzy już o wiośnie, kiedy to zrobi się w końcu ciepło, a wkoło zacznie się wszystko zielenić. Ludzie znużeni zimą, a spragnieni słońca i kontaktu z naturą wyjdą wreszcie z domów. Tym samym górski sezon turystyczny dla ludzi lubiących wędrówki po szlakach ruszy pełną parą. Ci co planują kolejny raz urlop w górach wiedzą już co ze sobą zabrać i jak się do niego odpowiednio przyszykować.

Jeśli jednak planujesz swoją pierwszą przygodę z górami, zastanów się dobrze jak przygotować się do tej wyprawy. Pamiętajmy, że pogoda w górach jest bardzo zmienna, w związku z tym należy ubrać się na cebulkę. Pomimo tego, że wychodząc na szlak mamy piękną wiosnę, na szczycie może nas zaskoczyć zima, warto wtedy mieć przy sobie czapkę, szalik i rękawiczki. Bardzo istotne też są wygodne, lekkie buty, które można wręcz uznać za najważniejszy element górskiego wyposażenia. Po co w czasie wędrówki mamy się skupiać się na bolących stopach, cieszmy się pięknem otaczającego nas krajobrazu. Cała wyprawa na marne jeśli przez buty będziemy myśleli tylko o tym kiedy wreszcie wrócimy do pokoju. Należy także zabrać ze sobą kilka potrzebnych rzeczy, a mianowicie, mapę, kompas, apteczkę pierwszej pomocy, dokumenty oraz naładowany telefon.

Przed każdą wyprawą warto też sprawdzić aktualną prognozę pogodę, abyśmy wiedzieli czego możemy się spodziewać. Nie możemy bowiem podziwiać piękna otaczającej nas przyrody w deszczu, a w dodatku mokre skały nie są zbyt bezpieczne.

Planując urlop w górach pamiętajmy też o zarezerwowaniu wcześniej odpowiedniego miejsca noclegowego, gdyż w ostatniej chwili może być bardzo ciężko. Ważne, aby obiekt ten był położy blisko wielu atrakcji, dzięki temu po całym dniu spędzonym na szlaku, będziemy mogli wyjść z przyjaciółmi do wielu klimatycznych knajpek. Wartym polecenia miejscem jest hotel w Zakopanem przy Krupówkach. Kasprowy Wierch bo tak się nazywa, to willa wybudowana w 1890r. To klimatyczne miejsce z pewnością uatrakcyjni Wasz pobyt w górach.