Zbadaj zasięg swojej sieci WiFi

Wielu ludzi współcześnie nie wyobraża już sobie normalnego funkcjonowania bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go także w swoich smartfonach.
W naszych mieszkaniach pracuje on zazwyczaj na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Podobnie jak w wielu małych firmach oraz olbrzymich korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych zakładach wymiana danych między poszczególnymi działami odbywa się już za pośrednictwem internetu. Tak ważne jest dlatego jego prawidłowe działanie.
Na szczęście profesjonalna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom ludzi. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Istotne jednak, aby wprowadzając do zakładu sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to właściwie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Ma bowiem olbrzymią praktykę w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Najważniejszym elementem podczas wdrożenia całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w olbrzymim zakładzie jest przede wszystkim wykonanie właściwego projektu. To właśnie już w tym momencie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność całego systemu. 
WNCG Akademia WiFi posiada w dodatku nie tylko wspomniane wcześniej doświadczenie, ale również stosowne ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z ogromnej gamy polecanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swojej firmie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi znakomicie zdaje sobie bowiem sprawę na czym polega skuteczne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również sprawnych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży zdołają zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć.
W dodatku w swoich zabiegach opierają się o standardy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego projektu podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od konkurencji w ramach usług powdrożeniowych zapewniają nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Poza tym jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są przeważnie w celu oceny jej bezpieczeństwa, a także sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład zweryfikować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.