8 powodów, dla których warto używać automatycznego dozownika środka dezynfekującego

Nowa pandemia zmusiła całe kraje do uaktualnienia standardów codziennej higieny. Pandemia Covid-19 zmusiła całe kraje do uaktualnienia standardów codziennej higieny.

Zastosowanie dozowników bezdotykowych

W krajach rozwiniętych od dawna instaluje się specjalne dozowniki w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu. Dziś zamiast mydła w płynie, pojemniki te wypełnione są środkami odkażającymi – roztworami na bazie alkoholu i innych ochronnych substancji chemicznych.

Bardzo ważne jest, aby nikt nie dotykał tych urządzeń osobiście. W urządzeniach wrażliwych na dotyk, powierzchnia skóry jest traktowana w odległości około 10-15 cm od urządzenia.

Jakie są główne zalety automatycznych dozowników bezdotykowych w porównaniu z innymi rodzajami dezynfekcji?

1. Wysoka szybkość i niezawodność dezynfekcji rąk. W zatłoczonych miejscach – urzędach miejskich i publicznych, lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, przychodniach, supermarketach, siłowniach, lokalach gastronomicznych, dużych i małych firmach, fabrykach i zakładach – pracownicy lub klienci potrzebują szybkiej i skutecznej ochrony przeciwwirusowej. Wrażliwe na dotyk dozowniki oczyszczają skórę rąk w 20 sekund. Urządzenia są zgodne z wymogami w zakresie dezynfekcji rąk.

2. Dozowniki bezdotykowe mogą pracować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Zostały one zaprojektowane na lata bezproblemowej pracy. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest odpowiednie zasilanie elektryczne i upewnienie się, że zbiornik jest uzupełniany środkiem sanityzującym.

3. Jedną z zalet automatycznych pipet sensorowych jest ich ekonomiczna konserwacja. Wymagają one tylko 4 baterii 1,5 V typu C. Litr środka do dezynfekcji wystarcza na tysiąc rozpyleń.

4. dokładne dozowanie sprayu. Automatyka umożliwia dozowanie płynu dezynfekującego, który jest rozpylany na dłonie w formie sprayu.

5. Solidność. Dozowniki wykonane są z tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia. Urządzenia nie wymagają stosowania delikatnych wkładów wymiennych.

6. Niskie zużycie drogich środków dezynfekcyjnych. Jeden litr środka dezynfekującego wymagany na tysiąc iniekcji.

7. wydajność. W przeciwieństwie do dozowników mechanicznych, bezdotykowa metoda leczenia skóry eliminuje ryzyko zarażenia się niebezpiecznymi bakteriami i wirusami, a tym samym infekcji w wyniku dotknięcia urządzenia.

8. Czasami skuteczną ochronę antybakteryjną zastępuje się jednorazowymi impregnowanymi chusteczkami w tubkach. Takie zastępstwa nie zawsze są możliwe ze względu na dużą liczbę klientów lub pracowników. Ponadto, jedna chusteczka kosztuje znacznie więcej (ok. 400-800%) w porównaniu z ceną jednego pryśnięcia płynem przez dozownik. Chusteczki muszą być również prawidłowo utylizowane, co często nie jest możliwe przy rozprzestrzenianiu się wirusa bez szkody dla przyrody i ludzi.

10. Do instalacji urządzeń nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani inne specjalne warunki. Można je zamontować na dowolnej powierzchni pionowej za pomocą standardowego mocowania. Waga dozownika wynosi około 1 kg (bez litra płynu).