Schodołazy kroczące z podpięciem do wózka – co warto o nich wiedzieć?

Schodołazy kroczące z podpięciem do wózka

Opieka nad osobą z niepełnosprawnościami jest nierzadko bardzo trudna ale też i wymagająca. Właśnie dlatego warto wspomagać się w tym aspekcie najróżniejszym sprzętem medycznym. Oczywiście nie może być to sprzęt, który został przypadkowo przez nas wybrany. Warto wiedzieć, gdzie kupować urządzenia takie jak schodołazy kroczące z podpięciem do wózka oraz na co zwrócić największą uwagę przy ich wyborze. Modeli tego rodzaju sprzętu medycznego jest bardzo dużo, co także w pewien sposób utrudnia nam ostateczny wybór. W naszym poniższym artykule przedstawimy państwu czynniki, na które koniecznie należy zwrócić uwagę przy wyborze schodołazów. Zwrócimy też uwagę na schodołaz kroczący z podpięciem do wózka KSP YACK N962 – dlaczego warto zdecydować się na ten właśnie model.

Schodołazy z podpięciem do wózka – poznaj ich największe zalety

Najróżniejsze usprawnienia, które pozwalają nam na wygodniejsze i co najważniejsze – bezpieczniejsze sprawowanie opieki nad osobami chorymi są najróżniejsze. W sytuacji jednak, kiedy mieszkamy w domu jednorodzinnym wyposażonym w schody, warto zwrócić uwagę na schodołazy kroczące. To urządzenia, które nie tylko w bezpieczny ale też przede wszystkim bardzo wygodny sposób pozwalają na transport osób z niepełnosprawnościami pomiędzy piętrami. O czym jednak należy pamiętać, kiedy planujemy zakup takiego sprzętu medycznego? Najważniejsze jest oczywiście to, z jakiego rodzaju materiałów jest on wykonany – powinny być one przede wszystkim solidne, nietoksyczne a także wytrzymałe. Warto także zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa i najróżniejszego rodzaju zabezpieczenia, takie jak chociażby pasy – dzięki nim, transport osoby chorej będzie w 100% bezpieczny. 

Czy cena zakupu schodołazu ma znaczenie?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje możliwość obniżenia kosztów zakupu schodołazu kroczącego – jest to jednak stosunkowo drogi sprzęt medyczny. Na szczęście istnieje szereg różnego rodzaju dofinansowań, które pozwalają na obniżenie kosztów zakupu tego rodzaju urządzenia nawet o 80%. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego, czy planujemy zakup urządzenia takiego jak schodołaz krzesełkowy czy jakiegokolwiek innego, powinniśmy dokonywać tych zakupów tylko i wyłącznie w renomowanych sklepach medycznych.