Awaria dysku i utrata danych? Koniecznie musisz to przeczytać

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych nośników może być czasami dość skomplikowanym procesem. Wszystko zależy od rodzaju nośnika oraz awarii, która dotknęła nasz komputer. Możliwości może być wiele, między innymi zalanie, skoki napięcia, wirusy czy inne niezależne od nas bodźce.

Jeśli utracone dane nie były dla nas bardzo istotne, może nas uratować naprawa dysków lub wymiana ich na nowe i po sprawie. Gorzej jeśli pliki zapisane na dyskach były dla nas bardzo cenne. Mogły to być na przykład różnego rodzaju zestawienia dla naszego przełożonego, praca doktorancka czy zdjęcia i filmy, w których zostały zapisane nasze najlepsze wspomnienia.

Nie zawsze jesteśmy w stanie sami wybrnąć z opresji i odzyskać utracone pliki. Czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się skontaktować z profesjonalnym serwisem. Należy w tym przypadku poszukać naprawdę kompetentnej firmy. Nie wszyscy są bowiem w stanie rozwiązać nasz problem i odzyskać dane. W konsekwencji może się okazać, że nikt nie będzie już w stanie ich odzyskać.

Profesjonalistą w tej branży jest niewątpliwie przedsiębiorstwo All Data Recovery Warszawa. Z pewnością zna się na rzeczy. Z ich usług korzystają bowiem nie tylko małe i średnie przedsiębiorstwa, ale również wielkie korporacje, a także i instytucje państwowe. W tym celu zbudowali specjalne laboratorium w Warszawie na ulicy Modzelewskiego. Znajduje się tam pomieszczenie przeznaczone wyłącznie do działań związanych z odzyskiwaniem danych. Charakteryzuje się ogromną sterylnością, co jest niezwykle istotne przy tego typu działaniach.

Kadra posiada niezbędną wiedzę oraz wykształcenie z zakresu, mechatroniki, informatyki oraz elektroniki. Potrafią naprawić wiele różnych nośników, jak na przykład standardowe dyski twarde uszkodzone mechanicznie jak i elektrycznie oraz karty pamięci. Odzyskiwanie plików z uszkodzonego dysku również nie stanowi dla nich żadnego problemu. To samo dotyczy awarii komputerów przemysłowych oraz dysków po próbach naprawy przez nieprofesjonalne serwisy komputerowe.