Torby ekologiczne z nadrukiem

Tradycyjne reklamówki foliowe to ostatnimi czasy widok już bardzo rzadko spotykany w sklepach. Zostały wycofane z racji swego bardzo szkodliwego wpływu na środowisko. W dodatku były to cienkie i bardzo niewytrzymałe torby, tym samym zużywaliśmy ich ogromne ilości. Zastąpiły je torby papierowe lub bardziej wytrzymałe torby bawełniane. Te drugie mimo, że nieco droższe bardzo szybko zyskały przychylność klientów. Torby materiałowe, można zabierać wielokrotnie na zakupy, a wiele kobiet zastąpiło nimi tradycyjne torebki udając się wyłącznie po kilka rzeczy do pobliskiego sklepiku.

Firmy, centra handlowe czy tak zwane sieciówki zaczęły wykorzystywać torby płócienne jako element strategii marketingowej. Wystarczyło tylko nadrukować na nich markę, logo lub nazwę firmy. Okazało się, że taka forma promocji przy niskich kosztach przynosi olbrzymie korzyści dla firmy. Obecnie mnóstwo firm stosuje torby materiałowe z nadrukiem w swoich sieciach handlowych czy przedsiębiorstwach. W dodatku wykonanie nadruku na jednej stronie torby nie jest zbyt drogie. Wiadomo, że cena będzie zależna od wielkości zamówienia, rozmiaru grafiki czy techniki nanoszenia nadruku. Niewielkie firmy wybierają często jednostronny, jednokolorowy nadruk i tak chwalą sobie korzyści płynące z tego typu akcji promocyjnej.

Ogromne firmy, duże korporacje czy sieci sklepów, które zamawiają systematycznie dziesiątki tysięcy egzemplarzy często wybierają ciekawsze rozwiązania nadruku. Mimo, że nadruk ma się kojarzyć z firmą, to ma być wykonany profesjonalnie, aby klient z chęcią zabierał tę torbę na kolejne zakupy. Może mieć dodatkowo jakieś ciekawe czy zabawne hasło, a materiał musi być mocny i estetyczny. W konsekwencji obecne torby ekologiczne z nadrukiem nie przypominają już tradycyjnego gadżetu reklamowego, a bardziej nowy trend w odzieży.

To właśnie dowolność nadruku spowodowała, że wielu indywidualnych klientów zamawia tego typu rozwiązania z własną koncepcja nadruku. Chcą w ten sposób wyrazić swój styl!