Bądź eko i przekonaj się sam, jakie to proste

ekologia

Wiele mówi się ostatnimi czasy o tym, że bycie eko jest modne. Niestety, nadal niewiele osób wie co to dokładnie oznacza „bycie eko”. Jak się okazuje wdrożenie działań, które realnie zatrzymują zmiany klimatyczne oraz przyczyniają się do lepszej kondycji naszej planety, wcale nie wymaga ogromnych nakładów finansowych czy ogromnej ilości czasu. W bardzo prosty sposób jesteśmy w stanie dać drugie życie naszym niepotrzebnym, niezniszczonym i sprawnym rzeczom. Możemy je oddać innym osobom, które danej rzeczy lub ubrań aktualnie potrzebują. Tym samym, realnie zmniejszamy ilość generowanych przez społeczeństwo odpadów. Za pośrednictwem strony internetowej jesteśmy w stanie w bardzo prosty sposób stać się po prostu eko i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych.

Co to znaczy “być eko” i dlaczego ten trend jest coraz bardziej powszechny?

Oddanie a nie wyrzucanie starych rzeczy, to tylko jeden z wielu czynników, które wpisują się w pojęcie którym jest ekologia. Ponadto, warto też zadbać o to, aby nie marnować żywności. Istotne jest także szukanie banków, w których możemy oddać niepotrzebne nam już ubrania. Pamiętajmy, że konsumpcja w obecnych czasach jest na bardzo wysokim poziomie. Pozbywanie się rzeczy, które są sprawne a których po prostu już nie potrzebujemy i wyrzucanie ich na śmietnik, w żaden sposób nie przyczynia się do lepszej kondycji naszej planety. Wysypiska są przepełnione a odpady, które się tam znajdują generują wiele substancji toksycznych przenikających do gleby. W ten sposób mamy już bardzo prostą drogę do zanieczyszczenia wód gruntowych a co za tym idzie, wymierania wielu gatunków roślin i zwierząt.

Co należy zrobić z niepotrzebnymi nam rzeczami?

Zastanawiacie się z pewnością, co można zrobić z niepotrzebnymi rzeczami, w tym także ze sprzętem elektronicznym. Za pomocą platformy internetowej możemy zgłosić, że posiadamy takie rzeczy, a następnie zapakować je. Kurier bezpłatnie przyjedzie do nas i odbierze od nas te rzeczy, a następnie przekaże je organizacji, która w dalszej drodze przekazuje je osobom, które takich rzeczy potrzebują. Tak działa dokładnie gospodarka o obiegu zamkniętym. Jeśli takich osób będzie bardzo dużo, realnie zmniejszymy ilość generowanych odpadów, a przy okazji zrobimy coś dobrego nie tylko dla innych, ale także i dla naszej planety. W ten sposób jesteśmy także w stanie choćby w minimalnym stopniu zatrzymać postępujące zmiany klimatyczne.