Certyfikat kompetencji zawodowych spedytora

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można zauważyć, że znacząco rozwinął się zarówno transport krajowy jak i międzynarodowy. W konsekwencji tego coraz więcej mężczyzn pracuje zawodowo jako kierowca. Na pewno wiąże się to z odpowiednim do tego wynagrodzeniem, które musi być dość wysokie, w końcu praca ta wymaga wielu wyrzeczeń. Osoby, które dopiero szukają pracy jako kierowca w transporcie drogowym muszą oczywiście posiadać właściwe do tego kategorie prawa jazdy. To jednak nie wszystko. I w tym momencie zaczynają się dopiero problemy. Pracę jako kierowca w transporcie regulują bowiem odpowiednie przepisy prawne. Osoby ubiegające się o zatrudnienie w tej branży wielokrotnie nie zdają sobie nawet sprawy, że jeśli ich praca ma mieć związek z przewozem rzeczy lub osób mają obowiązek posiadać do tego odpowiednią licencję czy certyfikat.

W zależności bowiem od rodzaju wykonywanych przewozów stosuje się inne regulacje. Jeśli na przykład mamy zamiar prowadzić zawodowo pojazdy przekraczające dziewięć miejsc, niezależnie od tego czy jest to przewóz krajowy czy międzynarodowy z pewnością niezbędna będzie tutaj licencja na transport. Nie jest to już bowiem transport okazjonalny. W dodatku trzeba jeszcze spełniać określone warunki, aby taką licencję uzyskać. To samo tyczy się przewozu rzeczy.
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku jest wymagany bowiem tak zwany Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy. Uprawnia on bowiem do uzyskania:
– licencji oraz zezwolenia na wykonywanie krajowego i międzynarodowego zarobkowego transportu drogowego osób lub rzeczy.
– licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób samochodem osobowym lub pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 osób i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą.
– licencji spedytora – na wykonywanie pośrednictwa w zakresie wykonywania transportu drogowego rzeczy.

Jeśli chcesz więc pracować zawodowo jako kierowca warto w pierwszej kolejności zapisać się na właściwe szkolenie. Ma ono na celu przygotować Cię do państwowego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Transporcie Drogowym – Przewóz Osób oraz Przewóz Rzeczy.
Bez zastanowienia warto na początku udać się do Śląskiego Centrum Szkolenia Kierowców. Wielką zaletą tego ośrodka jest fakt, że oprócz szkolenia możemy tutaj również przystąpić do egzaminu. W dodatku wiedza, którą zdobędziemy na kursie pozwoli nam nie tylko zdać egzamin, ale także samodzielnie pełnić funkcję zarządzającego transportem. Profesjonalne szkolenie odbywa się jedynie w trzy weekendy, nie musimy więc brać do tego urlopu. Po jego zakończeniu otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Nie czekaj więc, tylko już dziś zapisz się na nadchodzące szkolenie i uzyskaj certyfikat kompetencji zawodowych spedytora. Dogodna lokalizacja ośrodka zapewnia łatwy dojazd. Jako nieliczni proponują szkolenie na przewóz rzeczy oraz osób w tej samej cenie oraz zapewniają dostęp do testów i niezbędnych materiałów. Skorzystaj więc z okazji.