Gdzie najszybciej zezłomować auto?

Po naszych polskich drogach jeździ całe mnóstwo starych aut. Jest to spowodowane faktem, że wielu właścicieli jest mocno przywiązana do swoich już wiekowych pojazdów, pomimo tego, że znacząco już minął ich termin użyteczności. Chociaż nieuchronna jest ich kasacja, nadal przetrzymują swoje ukochane samochody w garażach czy pod wiatami zezwalając na ich dalsze korodowanie. Jest to niestety najgorsze z możliwych rozwiązań, powoduje bowiem z roku na rok obniżenie wartości pojazdu. Złomowanie okazuje się więc najlepszym rozwiązaniem w przypadku gdy przed blokiem lub na podwórku przetrzymujemy uszkodzone auto. Wielu ludzi nie myśląc nawet o konsekwencjach karnych, na własną rękę demontuje stary pojazd. Często również poszczególne części oddzielnie wywozi na złomowisko. Jest to jednak nielegalne wyjście dla wycofania z eksploatacji całego pojazdu. W tej sytuacji jedyną właściwą drogą jest odprowadzenie całego niesprawnego auta do kasacji, wynika ono z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Obecnie koszty remontów samochodowych także w bardzo szybkim tempie rosną. Wiele z tych starych aut nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego skasowania. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia po prostu nie opłaca się ich reperować. Jednak ostateczna decyzja co do losu samochodu czy go odsprzedać, naprawić czy zezłomować należy do właściciela pojazdu.
Pojawiają się też na rynku firmy, które wręcz żyją z odkupowania od właścicieli wraków pojazdów, w wyniku czego po niewielkich reperacjach ponownie wypuszczają na rynek auta z uszkodzeniami, które z punktu widzenia zasad ubezpieczeniowych powinny już trafić na złom. Także po wypadku właściciele sami wolą zreperować swój samochód, gdyż na nieoryginalne części wydadzą wielokrotnie mniej niż otrzymają na naprawę z ubezpieczenia.

Pozbycie się starego auta, może okazać się także dużo bardziej kłopotliwe niż kilkuletniego samochodu. W przypadku sprawnego samochodu bowiem, nabywca zawsze się znajdzie, gdy wartość samochodu jest jednak bliska złomu, nie jest już tak kolorowo. Najlepszym rozwiązaniem jest dlatego oddanie zniszczonego auta do licencjonowanej Stacji Demontażu. Będziemy mogli wtedy spać spokojnie, bez ryzyka, czy nowy właściciel na pewno przerejestrował samochód na siebie. Jeśli bowiem tego nie uczyni w razie spowodowania przez niego wypadku będzie to oznaczało dla nas bardzo duże konsekwencje.
W sytuacji odprowadzenia przez nas auta na złom dobre części trafią na rynek wtórny, dzięki czemu stacja demontażu zarobi na swoje utrzymanie. Zniszczone i zepsute elementy zgodnie z przepisami ochrony środowiska oraz wymogami prawnymi zostaną zutylizowane.
Ostateczna suma pieniędzy jaką dostaniemy za nasz samochód zależy jedynie od masy własnej pojazdu. Jednak bardzo dużo stacji zwraca uwagę, aby masa ta wynosiła 90 procent masy widocznej w dowodzie rejestracyjnym. Na stronach internetowych wielu stacji demontażu dostępne są kalkulatory dzięki którym możemy sprawdzić ile gotówki dostaniemy za określone auto.
Jeśli już jesteśmy przekonani, że chcemy oddać auto do stacji demontażu, warto w tym celu znaleźć profesjonalną i kompetentną firmę. Wartą polecenia stacją jest DWCAR Damian Pawlak. Przedsiębiorstwo to powstało już w 2011 roku i jego główną działalnością jest właśnie złomowanie pojazdów. Oprócz tego prowadzi też sprzedaż podzespołów zamiennych dla samochodów wszystkich marek oraz różnych typów. Firma ta wyodrębnia się także od innych stacji tym, że od kilku lat oferuje możliwość montażu instalacji LPG. Posiada już olbrzymie doświadczenie w tej branży, a koszty montażu wynoszą od 1900zł. Na wszystkie montowane przez nich instalacje gazowe firma daje rękojmię 3 lat oraz ma bardzo szybkie terminy realizacji. Oprócz tego przeprowadza także wszelkie poboczne remonty i usługi dotyczące instalacji gazowych, w tym wymianę butli jeśli zajdzie taka potrzeba czy kontrolę pracy instalacji.
Przedsiębiorstwo działa na obszarze całej Wielkopolski, a jego siedziba znajduje się w miejscowości Poniec koło Leszna. Wycena auta przeznaczonego do złomowania jest darmowa, tak samo jak jego transport na złomowisko, gdyż auta firma odbiera własnym transportem. Wystarczy zadzwonić do jej siedziby, a w kilka minut osoba zainteresowana otrzyma wycenę auta do kasacji.
Firma DWCAR Damian Pawlak wszelkie dokumenty niezbędne do wyrejestrowania auta w Urzędzie Komunikacji i ubezpieczalni załatwia od ręki. Jeśli więc zastanawiasz się nad złomowaniem samochodu to jest firma, której potrzebujesz. Nie tylko gwarantuje atrakcyjne ceny, ale także płaci gotówką. Złomowanie auta przeprowadzane jest bardzo szybko. Zaufali już im setki klientów z województw: wielkopolskiego i dolnośląskiego, a każdy nowy klient będzie na pewno zadowolony z usług firmy DWCAR. Jeśli także szukasz takiej właśnie firmy, wpisz w internecie frazy: „kasacja pojazdów Legnica”, „złomowanie aut Legnica” oraz „skup aut Legnica”, a z pewnością ją znajdziesz.

Artykuł na podstawie: http://zlomowaniepawlak.pl/