Niedrożne rury? – Poszukaj specjalisty

Na co dzień nie zastanawiamy się nad naszą domową instalacją kanalizacyjną, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w sytuacji kiedy zaczynają występować problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję sprawuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z czasem w domowej kanalizacji gromadzi się bowiem mnóstwo różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie rur. Głównie w żeliwnych rurach stosowanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi substancjami do udrażniania zatorów wchodzą w reakcję chemiczną tworząc skomplikowany do usunięcia kamień. Ze względu na to nie jest wskazane w przewodach starego typu używanie substancji chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy tylko starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennej eksploatacji problemy z drożnością pojawiają się niestety również i w stosunkowo nowych rurach.

Warto z tego względu właściwie dbać o instalację, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zredukować ryzyko zapchania rur. Istotne jest, aby nie zanieczyścić odpływów resztkami jedzenia, które mogłyby wylądować w syfonie, w tym celu trzeba usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych niewielkimi sitkami, które zatrzymają przede wszystkim włosy i zapobiegną ich przedostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne przeważnie zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy również uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przekształca się ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z różnymi innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją też inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to wywołane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Błędy te to na przykład zbyt małe średnice łączy przy dużej ilości zastosowanych kolanek.

Niestety nawet idealnie zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz niewłaściwe korzystanie są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przeczyścić zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem korzystnie na drożność rur. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie posiadają dzięki temu toksycznych właściwości, które charakteryzują preparaty chemiczne.

Gdy pojawią się jednak takie symptomy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, oznacza to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Musimy już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał głęboko być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Pojawiają się jednak przypadki, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z zatorem w kanalizacji i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi zapchanymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie potrzebujemy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i usuwa przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym firma się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest także co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Zasięg działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.