Nowoczesne rozwiązania w budownictwie przemysłowym

Jak w każdej dziedzinie również i w budownictwie zarówno nowoczesne technologie jak i nowe trendy spowodowały zmiany w stosowanych surowcach, a także i sposobach pracy. W wyniku tego wiele przedsiębiorstw budowlanych przez ostatnie kilkanaście lat diametralnie zmieniło metody swojej pracy. W głównej mierze było to spowodowane właśnie stosowaniem nowych materiałów.

Tradycyjne surowce zostały wyparte przez płyty warstwowe, przynoszące większe korzyści pod wieloma względami. Dzięki ich stosowaniu przedsiębiorstwa zaczęły oszczędzać nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim czas, który w gorącym okresie w budownictwie jest jakże cenny. Choć wiele osób mogłoby w to wątpić są trwałe, ponieważ składają się z dwóch okładzin stworzonych z blachy stalowej, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń izolacyjny. Dzięki temu płyta warstwowa posiada wysokie parametry wytrzymałościowe, akustyczne i oczywiście izolacyjne.

Współcześnie są stosowane przede wszystkim w halach produkcyjnych, magazynach, halach targowych i tym podobnych i nie są wykorzystywane jedynie jako ściany zewnętrzne. Montowane są bowiem także jako ściany wewnętrzne, dachy oraz sufity podwieszane. Są bardzo popularne w halach wielkogabarytowych, których powierzchnie sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych.

Posiadają bardzo dużo zalet, do których należą:

  • szybki montaż,
  • krótki termin realizacji zamówienia,
  • niższe koszty w porównaniu do tradycyjnych materiałów,
  • wielka paleta płyt do wyboru, różne profile, grubości, materiały rdzenia oraz kolory,
  • montaż niezależny od warunków atmosferycznych,
  • możliwość ich demontażu i ponownego wykorzystania,
  • łatwe przebudowy i modernizacje obiektów z płyt warstwowych,
  • bardzo dobra izolacyjność cieplna.

W razie różnych uszkodzeń istnieją również na rynku firmy, które zajmują się naprawą czy renowacją płyt warstwowych. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest Eco Punkt, który nie tylko naprawi uszkodzenie, ale również usunie rdzę i korozję z płyty, pomaluje jeśli zajdzie taka potrzeba czy nawet wymieni uszkodzony element. Nowoczesne rozwiązania w budownictwie przemysłowym nie tylko posiadają więcej zalet, ale dają również więcej możliwości.