Tapeta w kuchni

Urządzając kuchnię lub jadalnię, niewątpliwie zastanawiasz się wjaki sposób można ciekawie ozdobić ściany. Czy warto zastosować tapety ścienne?

Oczywiście sposobów na pokrycie ścian w kuchni jest mnóstwo. Można zastosować bardzo popularne zresztą ostatnio panele szklane. Można postawić na ponadczasowe ceramiczne płytki, ale można także z powodzeniem wykorzystać dekoracyjne tapety ścienne. Ale być może zapytasz: „Czy tapety ścienne w kuchni to już nie przeżytek?”. Cóż, wszystko zależy od tego jakie wzory wykorzystamy w aranżacji, oraz oczywiście od tego jakiej jakości tapetę wybierzemy.

Jaki wzór tapety?

Niekoniecznie musimy decydować się na mocne akcenty bezpośrednio związane z żywnością czy jadalnią. Znakomite efekty w nowoczesnych wnętrzach pozwala uzyskać na przykład wykorzystanie tapety ściennej przedstawiającej ciekawe, niebanalne asymetryczne wzory. Bardzo ciekawe aranżacje opracowuje się także z wykorzystaniem rozmaitych geometrycznych tapet 3d. Z drugiej strony warto pamiętać, że to co klasyczne, zawsze będzie dobrze wyglądać. Śmiało można zatem zastosować tapetę z wzorami łyżeczek, filiżanek, młynków i innych wzorów bezpośrednio związanych z tym pomieszczeniem.

Tapeta ścienna w kuchni
Tapeta ścienna w kuchni

Oczywiście pamiętajmy, że wykorzystanie tapety ściennej w kuchni musi oznaczać pokrycie nią wszystkich powierzchni ścian w pomieszczeniu. Absolutnie nie! Możemy wykorzystać tapetę ścienną po prostu jako subtelną dekorację, jako ciekawy dodatek uzupełniający całość aranżacji. W aranżacjach kuchni znakomicie sprawdzi się nawet pojedynczy pojedynczy pasek dobrze dobranej tapety dekoracyjnej.

Wszystkie zdjęcia tapet ściennych z serwisu https://innetapety.pl/ .

Materiał ma znaczenie

Dobierając materiały wykończeniowe do kuchni, na pewno bierzemy także pod uwagę ich trwałość. Nie inaczej sprawa ma się z wyborem tapety dekoracyjnej do kuchni. Kupując tapetę do kuchni bierzmy pod uwagę ilość czynników, które być może całymi latami będą na nią oddziaływać. Tapeta musi być odporna na wilgoć oraz na zmywanie. Nie możemy zatem wybierać wzorów spośród tapet papierowych. Najlepszą opcją będą tapety winylowe wykonane na podłożu fizelinowym. Tapety wykonane z tzw. 'twardego winylu’ są bardzo odporne na wpływ wilgoci. Z powodzeniem można je myć, a nawet mocno szorować. Nic dziwnego, że tego gatunku tapety ścienne są nawet wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej, gdzie przecież są nieustannie wystawiane na skrajnie działające na ich żywność czynniki.

Zastanawiając się nad tym w jaki sposób wykorzystać tapetę ścienną w aranżacji kuchni, niewątpliwie warto posiłkować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Dobrą drogą do inspiracji jest podglądanie dzieł najlepszych na świecie artystów. Aranżacje rozmaitych wnętrz opracowywane przez światowej klasy projektantów wnętrz można przeglądać w zestawieniach kolekcji tapet ściennych różnych znanych producentów tapet takich jak Cristiana Masi, Ugepa czy As Creation. A jeśli na koniec stwierdzimy, że temat jednak nas przerasta, to zawsze pozostaje opcja zatrudnienia profesjonalnego projektanta wnętrz.