Wakacje w Kołobrzegu dla singli – jak je zaplanować?

apartamenty Kołobrzeg

O czym trzeba pamiętać, kiedy planujemy wakacje w Kołobrzegu? W jaki sposób zabrać się do tej czynności, aby finalnie stanowiła ona zwieńczenie naszych marzeń o perfekcyjnych wakacjach? Czynników, które będą odpowiadały za ten stan rzeczy, jest bardzo dużo. Zdecydowanie jednak należy zadbać o to, aby wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Apartamenty Kołobrzeg, które położone są w malowniczej dzielnicy Podczele, to z całą pewnością dobry wybór. Z tej lokalizacji będziemy mieli blisko zarówno do centrum Kołobrzegu, jak również do najważniejszych, w tym także historycznych, atrakcji turystycznych.

Kołobrzeg – bogactwo atrakcji turystycznych

Kiedy mówimy o Kołobrzegu, trzeba zacząć od tego, że jedną z największych atrakcji turystycznych tego miasta jest historyczne molo. Powstało ono w 1881 roku i było wykonane w całości z drewna. W tym stanie przetrwało do czasów II Wojny Światowej, kiedy to zostało ono kompletnie zniszczone. Odbudowa molo trwała wiele lat, jednakże współcześnie – w całości wykonane z żelbetonu – molo w Kołobrzegu jest jedną z najdłuższych konstrukcji tego typu w Polsce. Jego długość wynosi 200 m., a szerokość aż 9 m. Po znajdują się wygodne ławeczki, zaś na samym końcu molo – dwukondygnacyjna głowica, która od czasu do czasu pełni rolę portu dla mniejszych statków. To jednak nie wszystkie atrakcje, które warto zobaczyć w Kołobrzegu.

Największe zalety wakacji w Kołobrzegu

Warto zwrócić także uwagę na Muzeum Figur Woskowych, które znajduje się dosłownie kilkaset metrów od wspomnianego wcześniej molo.  Tuż obok trafimy do malowniczego parku im. Stefana Żeromskiego, w którym znajduje się pomnik upamiętniający Zaślubiny Polski z Morzem. To niezwykle ważne pod względem historycznym miejsca, które zdecydowanie warto zobaczyć, kiedy jesteśmy właśnie w Kołobrzegu. 

Jeśli dobrze zaplanujemy nasz urlop, możemy wybrać się do Kołobrzegu w trakcie trwania Sunrise Festival. To z pewnością nie lada gratka dla miłośników tego typu imprez. Warto jednak wcześniej zaplanować taki wyjazd, szczególnie ze względu na duże zainteresowanie tym festiwalem.