Jak wykonuje się doczepianie włosów?

doczepianie włosów

O doczepianiu włosów z pewnością słyszał każdy z was. Nie każdy jednak wie, jakie są najpopularniejsze metody, jeśli chodzi o doczepianie włosów. Współcześnie mamy naprawdę bardzo duże pole możliwości, jeśli chodzi o przeprowadzenie tego zabiegu. W naszym poniższym artykule, omówimy dokładnie najpopularniejsze z metod przedłużania włosów oraz wskażemy na te, które cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród klientek. Podpowiemy także, dla kogo zabieg przedłużania włosów jest rekomendowany w pierwszej kolejności.

Czy zabieg doczepiania włosów jest bezpieczny?

Zacznijmy jednak od najbardziej podstawowych kwestii, czyli tych, które dotyczą bezpieczeństwa. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, w której klientka nie decyduje się na wykonanie zabiegu przedłużania włosów, ponieważ boi się, że będzie on szkodliwy dla jej zdrowia. Takie przekonanie jest bardzo mylne i jest efektem wielu stereotypów, które przez lata zadomowiły się w świadomości wielu kobiet.

Profesjonalnie wykonane doczepianie włosów, nie ma w żaden sposób prawa szkodzić zdrowiu klientki. Co więcej, fryzjer sam, indywidualnie, rekomenduje najlepszą metodę przedłużania włosów w danym przypadku. Nie zawsze bowiem możliwe jest wykonanie doczepiania włosów za pomocą keratyny, tak samo, jak nie zawsze możliwe jest to, aby przedłużyć je metodą na ringi.

Dla kogo dedykowany jest zabieg doczepiania włosów?

Warto też zwrócić uwagę na to, dla kogo w pierwszej kolejności dedykowany jest zabieg przedłużania włosów. Rekomenduje się wykonanie go szczególnie u tych osób, które borykają się z problemem bardzo rzadkich, cienkich i łamliwych włosów. Również osoby, które walczą się z chorobami takimi jak łysienie plackowate, powinny zdecydować się na zabieg przedłużania włosów – oczywiście, jeśli chcą posiadać je w odpowiedniej długości. Nie ma się też co obawiać o potencjalne konsekwencje zdrowotne przy wykonaniu tego zabiegu – szczególnie w drugim z wymienionych przypadków. Fryzjer doskonale będzie wiedział, która metoda doczepiania włosów będzie w przypadku choroby skóry głowy najlepsza.