Kiedy należy wezwać pogotowie ślusarskie?

pogotowie ślusarskie Poznań

Problem z zatrzaśniętym zamkiem, czy to w drzwiach wejściowych czy to w samochodzie, to zawsze duży stres. Właśnie z tego względu, należy wiedzieć jak w takiej sytuacji się zachować. Nerwy oraz stres, jak również podejmowanie działań nierozsądnych – takich jak na przykład próby otworzenia zamka czy drzwi na siłę – nie są dobrym rozwiązaniem. W sytuacji, kiedy zatrzasnął się nam zamek w drzwiach wejściowych lub zamek w samochodzie, koniecznie należy wezwać pogotowie ślusarskie Poznań. O czym jednak należy pamiętać, kiedy zastanie nas taka sytuacja? Czy są inne sposoby, które pozwalają otworzyć zamek drzwiowy? Na te, jak również i na wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym niniejszym artykule.

Czy można samodzielnie otworzyć zatrzaśnięty zamek W drzwiach?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją tak zwane domowe metody otwierania zatrzaśniętych zamków – czy to samochodowych, czy tych znajdujących się w drzwiach. Jak się okazuje, niektóre z nich mogą okazać się skuteczne. Wszystko jednak zależy od tego, co tak naprawdę spowodowało zatrzaśnięcie się zamka. 

W sytuacji, kiedy nasz samochód nie chce się otworzyć, bardzo często przyczyną takiego stanu rzeczy jest rozładowany kluczyk. Wówczas wystarczy użyć po prostu zapasowego kluczyka i nim spróbować otworzyć auto. Może się jednak zdarzyć, że przyczyną zatrzaśnięcia się samochodu jest awaria zamka centralnego. Wówczas, niezbędne będzie wezwanie pomocy ślusarskiej. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o zatrzaśnięte drzwi wejściowe. 

Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy są wadliwe bądź wyrobione już mocno zamki. Samodzielne próby otwierania zatrzaśniętych drzwi od domu, mogą przysporzyć nam więcej problemu, niż cała ta sytuacja jest tego warta. Właśnie dlatego, kiedy drzwi od domu się zatrzasną, niezbędne jest zachowanie spokoju. Nie należy też podejmować samodzielnych prób otwierania zamków w drzwiach, kiedy się one zatrzasnęły.

Zawsze miej przy sobie numer do ślusarza

Nigdy nie wiemy, kiedy zamek naszych drzwiach wejściowych się zatrzaśnie. Właśnie z tego względu, warto mieć przy sobie zawsze numer do sprawdzonej firmy ślusarskiej, z którego będziemy mogli skorzystać w sytuacji awaryjnej. Postępowanie w taki sposób, pozwoli nam uniknąć znacznie większych kosztów, niż te związane z opłatą za usługę ślusarską. Co więcej, bardzo często nie będzie także konieczności dokonania wymiany zamka w drzwiach.